הפניקס עולה לשליטה וגמא משלימה הנפקה מוצלחת

גמא ניהול וסליקה הינה חברת מימון חוץ בנקאי לעסקים. גמא תחל להיסחר לפי שווי של כ770- מיליון ;₪ הפניקס אשר החזיקה 49% מחברת גמא הביעה אמון בחברה והגדילה את אחזקותיה ל- 60% והפכה לבעלת השליטה בחברה

גמא שהוקמה בשנת ,1998 השלימה היום הנפקה מוצלחת בבורסה בתל אביב, אשר בוצעה בהצעה לא אחידה לגופים מוסדיים.

חברת גמא ניהול וסליקה, מספקת פתרונות מימון לעסקים. גמא עוסקת בשירותי סליקה מאגד ובניכיון כרטיסי אשראי, הלוואות לעסקים אשראי כנגד נדל"ן, ניכיון שיקים, פקטורינג ומימון יבוא. החברה מציגה רווחיות וצמיחה עקביות החל מהקמתה, ומנהלת יתרת עסקאות מימון בהיקף של כ4.5- מיליארד  והיקף העמדת האשראי השנתי שלה עומד על 28 מיליארד  (בשנת 2020). גמא משרתת כ10,000- לקוחות עסקיים וחברות מובילות במשק הישראלי.

במסגרת ההנפקה הגדילה הפניקס את אחזקתה בגמא ועלתה מאחזקה של 49% לאחזקה של 60% ממניות החברה (בדילול מלא). וזאת בהובלת מנכ"ל קבוצת הפניקס אייל בן סימון. הקשר ההדוק עם הפניקס, שהינה קבוצת הביטוח והפיננסים המובילה בישראל, צפוי לאפשר לגמא כר פורה משמעותי להמשך צמיחה והתפתחות בשוק האשראי הצומח.

גמא, שהחלה דרכה בשוק ניכיון כרטיסי אשראי והינה גורם מוביל בשוק זה, נכנסה בשנת ,2017 בעקבות רפורמת ועדת שטרום, גם למתן שירותי סליקה מאגד יחד עם חברת כאל. גמא נתנה שירותי סליקה מאגד בחודש מרץ 2021 בעסקאות בהיקף של כמיליארד ₪. כניסתה של גמא כמאגד סליקה עם כאל הגבירה באופן משמעותי את התחרות בשוק הסליקה וסייעה להתפתחותו, כמו גם לאלפי עסקים שהצטרפו לשירותי מאגד-סליקה של גמא.

במקביל לפעילויות הניכיון והסליקה, פיתחה גמא את הפלטפורמה למתן מעטפת אשראי כוללת לבתי עסק.

גמא משרתת כיום כ10,000- חברות ובתי עסק ומספקת להם, בנוסף לשירותי מאגדסליקה של כרטיסי אשראי, גם פלטפורמה של פתרונות אשראי מקיפים עם שלל מוצרי אשראי הנותנים לבתי העסק מענה רחב לצורכי האשראי שלהם, על גבי מערכת פיננסית חזקה אחת. גמא מעניקה משירותיה לחברות מובילות רבות במשק הישראלי.

אלי אונגר יו"ר גמא: "אני מבקש להודות לדירקטוריון ולמנכ"ל החברה, מר אריאל גנוט, לצוות ההנהלה המקצועי והוותיק של חברת גמא ול130- עובדיה המסורים של החברה אשר הביאו את גמא לתוצאות עסקיות מדהימות שהביאו להנפקה המוצלחת ביותר של החברה וכן למנכ"ל הפניקס איל בן סימון, ליו"ר והנהלת הפניקס אשר הביעו אמון בגמא ורכשו את השליטה בחברה, כדי להצמיח אותה לפסגות חדשות."