"דחוף, תחבורה בהר המנוחות"

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל בפנייה דחופה לשרת התחבורה: יש לדאוג לאלתר לפתרונות תחבורה בתוך הר המנוחות

צוריאל קריספל
צוריאל קריספל

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל, מבקש לנצל את מה שמסתמן כימים האחרונים בפעילותה של שרת התחבורה מירי רגב, כדי לבקש ממנה להורות לגורמי המקצוע במשרד, למצוא לאלתר פתרון לבעיית התחבורה בתוך הר המנוחות. המכתב נשלח לאחר פניות רבות שהגיעו למנכ"ל מועצת בתי העלמין מצד העולים לפקוד את קברי יקיריהם הטמונים בהר המנוחות.

במכתב ששיגר לשרה הוא מציין, כי הטופוגרפיה התלולה של ההר, מביאה לכך שרבים העולים להר שעושים זאת באמצעות התחבורה הציבורית, נאלצים לכתת את רגליהם בימות הקיץ החמים ובגשמי החורף, ברגל מתחנת האוטובוס בכניסה להר עד למקום הקבר. לדבריו, ישנם אנשים שצועדים במעלה ההר, במשך קרוב למחצית השעה לכל כיוון: 'מדובר באלמנות קשישות או יתומים ובכלל, כל מי שמבקש לפקוד את קברי קרוביו נאלץ לעשות את המסלול הזה פעם אחר פעם בהליכה קשה וברגל', כתב המנכ"ל במכתבו.

'מן הראוי לקיים במקום שירות למען המבקרים באמצעות מערך של שאטלים' בהמשך המכתב מציע הרב קריספל כי מודל הסעת העולים להר, יתקיים במודל דומה לשירות 'תיק תק' המופעל על ידי חברת אגד ברחבי העיר ירושלים.

'זהו דבר המתבקש למען החיים ולמען שוכני עפר נשמתם עדן', כתב הרב קריספל לשרת התחבורה 'אודה במאוד לגברתי השרה אם תואיל בטובה להנחות את הגורמים הרלוונטיים במשרדה לקיום פנייתי זו, וזכות מצווה זו תגן עליה אלף המגן' סיים מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל את מכתבו הדחוף לשרת התחבורה מירי רגב.

השארת תגובה