הסכם ממון לפני נישואין

הסכם
הסכם

רבים אשר שומעים את צירוף המילים "הסכם ממון" – נבהלים משום שהם רואים לנגד עיניהם איזה סרט שבו גבר או אישה גוזלים את כל רכושם וכספם של בני זוגם לשעבר. יש את מי שעלול להיעלב מהסכם כזה אותו יציע בן זוג או שבת הזוג תרצה לנסח, ויש את מי שיחשוב שיש לו מה להפסיד מחתימה על הסכם כזה. אבל רגע לפני שנעלבים או נבהלים – חשוב לדעת מה המשמעות של הסכם ממון לפני נישואים, וכיצד הוא יגן עליכם בעתיד ובהווה:

מה המשמעות של הסכם ממון?

הסכם כזה שנחתם בנוכחות ובאישור עוד דין שהוא גם נוטריון נועד לעגן החלטות וכוונות בנוגע לרכוש משותף, משמרות על ילדים, ירושות, התנהלות עם נכסים וכו', ולהביא להסכמה נושאים כלכליים שיכולים להיות גורליים עבור בני זוג.

הסכם ממון לפני נישואים נועד להבטיח למשל שבן או בת זוג אינם נישאים בשל בצע כסף ואינם מתכוונים להיפרד במהירות כדי לקבל רכוש או מזונות גבוהים.

המטרה להגיע להבנות וגם להפרדה לעיתים בכול הנוגע לרכוש אישי שכל אחד מבני הזוג צבר לפני הנישואים כמו למשל דירות או חסכונות, כאשר המטרה להבטיח כי אף אחד מהצדדים לא יפגע מפרידה במקרה ותתרחש. הסכם כזה מטרתו למשל לסכם תנאים של ירושה במקרה של חלילה מוות על מנת שהיא תהיה הוגנת או בלעדית לבן או בת הזוג, או תחולק בצורה נכונה בין בני המשפחה.

יש מקרים בהם הסכם ממון תפקידו להבטיח שירושה של אדם תגיע למקום הנכון החל לבן או בת הזוג עד למקרים של הוצאת בני הזוג מהירושה.

הסכם ממון וילדים

אנשים שאינם נשואים מביאים לעיתים תכופות ילדים משותפים וגם כאן דרוש הסכם חיים משותפים. מלבד ניהול וניתוב נכון של כסף רכוש מניות משכורות והכנסות – גם טובת הילדים נלקחת בחשבון על מנת שההורים יחלקו הורות נכונה ויעגנו בחוזה דברים חשובים כמו גם יבינו מה יהיו הזכויות והחובות שלהם בגידול ילדים, כמו למשל תשלום סכום כסף לכלכלת הילדים לאחר פרידה או קבלת משמורת משותפת בעת פרידה.

לסיכום, הסכם ממון הוא לא רק מקור לחלוקה והבהרה בנוגע לרכוש והבנה של "מה שלי ויישאר שלי" ו"מה שלך ויישאר שלך אם ניפרד" – אלא שהוא נוגע לכל אורך החיים של הזוג שחולק קורת גג אחד ונוגע לזכויות, חובות וגיבוש עתיד טוב יותר לבני הזוג ובני משפחתם.

השארת תגובה