בצל הקורונה: 'בני מנשה' עלו לישראל

4.000 מ'בני המנשה' כבר בישראל – הממשלה אישרה העלאת עוד 550 ואמש הגיעו ארצה מאת הראשונים – אחיהם יצטרפו אליהם לקראת תשפ"ב הבעל"ט

עולים חדשים: צילום: רונן חורש (לעמ)
עולים חדשים: צילום: רונן חורש (לעמ)

אמש הגיעו כ-100 עולים מקהילת בני המנשה, בטיסה ייחודית ובאופן חריג, למרות עוצר הטיסות מהודו, בשל מגיפת הקורונה

עלייתם הינה החלטת ממשלה מלפני כשלושה שבועות שאישרה את העלאתם של כ-550 עולים מקרב הקהילה, בסיוע הסוכנות היהודית.

כ-450 עולים נותרים צפוייים לעלות לישראל לקראת השנה היהודית הבעל"ט תשפ"ב.

לאחר תהליך קליטה מהיר בנתב"ג העולים נשלחו לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות ופיקוד העורף, ואת שלושת החודשים הראשונים בארץ הם יעבירו במקומותש הוכנו עבורם בסיוע משרד העלייה והקליטה וארגון שבי ישראל – בירושלים ובנס ציונה. עם השלמת תקופת ההתאקלמות, הם צפויים להיקלט ב'נוף הגליל' שם כבר חיה מזה שנים קהילה של יוצאי בני המנשה.

שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה אמרה: "אני רואה לנגד עיני את כל יהודי התפוצות ועידוד עלייה מכל רחבי תבל, ועל כן פעלתי לזרז את עלייתם של בני המנשה היקרים אשר ממתינים שנים ארוכות לעלות ארצה. העלאת יהודים מכל העולם, ובפרט כאלה שממתינים שנים רבות לעלייה, היא משימה ראשונה במעלה עבורי. אני שמחה מאוד לקבל את פני העולים היקרים מבני ובנות קהילת המנשה שיגיעו בקרוב, נעשה הכל כדי שקליטתם תהיה רכה וקלה. ונדאג לזרז את עלייתם של יתר הממתינים בהודו".

מיכאל פרוינד, יו"ר ומייסד ארגון שבי ישראל אמר: ״לאחר 2,700 שנות גלות, צאצאי שבט המנשה חוזרים סוף-סוף לארץ אבותיהם. הסיפור של הקהילה המיוחדת הזאת, שהצליחה לשמור על זיקתה לעם ישראל ולארץ ישראל במשך הדורות, הוא מרגש ומעורר השראה, ושנת 2021 אמורה להיות שנה משמעותית עבורם, במהלכה אנו מתכננים להעלות לארץ כ-550 עולים חדשים מבני הקהילה, כפול מהמספר שהעלנו אשתקד. נמשיך לפעול ככל יכולתנו עד שנזכה לראות את יתר בני ובנות הקהילה עולים לישראל בקרוב".

על פי המסורת המועברת בין הדורות, חברי קהילת בני המנשה בהודו רואים עצמם כצאצאים של שבט המנשה, אחד מעשרת השבטים שגורשו מארץ ישראל בסוף תקופת בית ראשון, לפני יותר מ-2,700, שנים על ידי מלך אשור. מספרם נאמד כיום בכ-10,500 נפש. כ-6,500 מהם עדיין ממתינים לעלות לישראל. למעלה מ-4,000 בני הקהילה כבר עלו ונקלטו בישראל בהצלחה.

2 תגובות
  1. יהודים טובים ישרים ונעימים
    ברוכים הבאים

  2. מדובר בגויים גמורים. גם לפי הרבנות הראשית. אין למדינת ישראל מה לעשות עם הכסף?

השארת תגובה