מדינת היהודים: לא תתקיים הילולא

במקום להכשיר את השטח להגעת החוגגים את הילולת רבי יונתן בן עוזיאל – הוחלט במדינת היהודים: לא תתקיים הילולא • מה יעשו הרווקים שמבקשים להיוושע בזווג?

טו באב בעמוקה, צילום דוד זר (45)
טו באב בעמוקה, צילום דוד זר (45)

המועצה האזורית מבואות החרמון החליטה לבטל את הילולת רבי יונתן בן עוזיאל, שאמורה הייתה להתקיים ביום ראשון הבא, כ”ו סיוון – בעמוקה.

ההחלטה על ביטול ההילולא מגיעה ימים ספורים לפני יום ההילולא – וצו הסגירה המנהלי הוטל מיום חמישי כ״ג סיון בשעה 05:00 בבוקר ועד ליום ראשון כ״ו סיון בשעה 19:00 בערב.

לפי הצו, הסגירה תחול על מתחם הקבר כולו, לרבות דרכי הגישה אליו מצומת בירייה ועד למתחם הציון.

לדברי המועצה האיזורית, המבנים במתחם הקבר הוקמו ללא היתר ואסורים בשימוש לפי דין, כאשר קירות תמך במתחם מצויים בסכנת התמוטטות.

במועצה הוסיפו, כי גם דרך הגישה אל מתחם הקבר מכביש 90 הינה דרך נופית מסוכנת, מפותלת, צרה ללא מעקה בטיחות. גם דרך הגישה השנייה, מכיוון העיר צפת, הינה צרה ואינה מתאימה לתנועה כבדה של כלי רכב, לרבות ובמיוחד אוטובוסים.

בני בן מובחר, ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, אמר: “אף גורם לא פנה אליי לתיאום ההילולא. גילינו על קיומה מפרסומים של המרכז למקומות קדושים. כל גורמי המקצוע מתריעים כי אי אפשר לקיים במקום אירוע המוני – ואין בכוונתי לאפשר את האסון הבא. לכן הוריתי על ביטול האירוע”.

יונתן בן עוזיאל היה תנא בדור הראשון לתנאים, שחי כמה עשרות שנים לפני חורבן בית שני. הוא חיבר את 'תרגום יונתן', תרגום הנביאים לארמית.

רבים נוהגים לעלות לקבר המיוחס לו ליד היישוב עמוקה שבגליל, כסגולה למציאת זיווג.

השארת תגובה