בנט החליט: ממשלת שמאל עכשיו

יו"ר ימינה נפתלי בנט, החליט: מקימים ממשלה עם השמאל והערבים • סקר בדק ומצא: רוב מצביעי 'ימינה' מתנגדים • גם ברשימת 'ימינה' ישנה התנגדות

בנט ולפיד, צילום: לע"מ
בנט ולפיד, צילום: לע"מ

ו”ר ימינה, נפתלי בנט, צפוי להודיע באופן רשמי על הסכמתו לממשלת שמאל עם יאיר לפיד.

לפי הדיווח של עמית סגל, לפיד אמור להודיע כבר מחרתיים לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, כי עלה בידו להקים ממשלה.

עם זאת, גם בשלב זה, הכול עדיין תלוי בתמיכת כל חברי ימינה במהלך – ובראשם איילת שקד.

לפי דיווח של דפנה ליאל, ניתן לומר באופן סופי שגם שקד החליטה להצטרף לעמדתו של יו”ר ימינה.

לפי הסיכומים, בנט יעמוד בראשות הממשלה עד ספטמבר 2023, ולפיד יחליפו עד נובמבר 2025. עד לראשות הממשלה, לפיד יהיה שר החוץ וראש הממשלה החליפי.

סיעת ימינה תתכנס מחר בשעה 10:00 בבוקר ברעננה, במהלכה יעדכן יו”ר ימינה, נפתלי בנט, את חברי הסיעה בהתפתחויות הימים האחרונים. הישיבה סגורה לתקשורת.

לפי דיווח ב’כאן חדשות’, בנט שוחח עם חברי כנסת בסיעתו ואמר להם כי ההחלטה להקים ממשלה עם יאיר לפיד היא סופית.

מוקדם יותר דווח, כי המחלוקת בין בנט לחברת סיעתו איילת שקד טמונה בכך שלדעתה יש סיכוי להקמת ממשלת ימין עם יו”ר תקווה חדשה גדעון סער, ואילו לדעת בנט – אין.

אם בנט יחליט לחבור ללפיד, הוא צפוי לתת הצהרה וינסה לסכם על הממשלה במהירות.

בסביבת בנט מוצאים בעיה בהסכמים שחתם כבר לפיד עם מפלגות אחרות. מנגד, לפיד כבר הבטיח לשותפיו כי הסכמים שנסגרו לא ישונו, פרט לחלקים שנאמר מראש שתלויים בבנט.

חלוקת התיקים המסתמנת:

ראש הממשלה – נפתלי בנט (לשנתיים, ברוטציה עם לפיד)

שר החוץ – יאיר לפיד

שר הביטחון – בני גנץ

שר האוצר – אביגדור ליברמן

שר המשפטים – גדעון סער

שרת הפנים – איילת שקד

שרת התחבורה – מרב מיכאלי

שרת החינוך – יפעת שאשא ביטון

השר לביטחון הפנים – עמר בר-לב

שר הבריאות – ניצן הורוביץ

שרת הקליטה – פנינה תמנו-שטה

שר התרבות – חילי טרופר

שרת התקשורת – קארין אלהרר

שר הדתות – מתן כהנא

שר החקלאות – אלון שוסטר

השרה להגנת הסביבה – תמר זנדברג

השר לשיתוף פעולה אזורי – עיסאווי פריג’

יו”ר הכנסת – מאיר כהן

שרת התחבורה מירי רגב תקפה הערב (מוצאי שבת) את נפתלי בנט ואיילת שקד על כוונתם להקים ממשלת שמאל.

“בדיוק לפני שנתיים הובילו נפתלי בנט ואיילת שקד את מדינת ישראל לכאוס פוליטי עם מיזם ‘הימין החדש’ שקרס ושרף את קולות הימין מתחת לאחוז החסימה.
היום הם דוהרים לממשלת שמאל עם קולות מצביעי הימין שנגזלו בהונאה פוליטית מהחמורות שידענו. אז והיום האגו חסר המעצורים של בנט ושקד ממיט אסון על המחנה הלאומי. יש לכם עוד זמן להתעשת, אל תמכרו את ערכי הימין”.

ביום שישי דווח, כי בלשכת נתניהו מעריכים שממשלת בנט-לפיד עם המרכז-שמאל היא כמעט עובדה מוגמרת, ובניסיון למנוע אותה, שוקל נתניהו ברצינות להציע לגדעון סער להקים ממשלת ימין, כאשר סער ראשון ברוטציה, ואחריו נתניהו. בנוסף, יוצע לסער חוק הגבלת כהונות שיקבע שזו כהונתו האחרונה של נתניהו.

“יש עוד מי שמאמין שבנט לא דוהר לשמאל?”, הגיבו בליכוד לפני כניסת השבת, “בנט ברח מסיכום משותף שהושג עם הליכוד להקמת ממשלת ימין ורץ לממשלת שמאל עם לפיד, מרצ, העבודה והמשותפת. הם מתכוונים להודיע על כך ביממה הקרובה ולהשביע את ממשלת השמאל בשבוע הבא”.

התנגדות מבית

ח”כ עמיחי שיקלי ממפלגת ימינה הגיב הערב (מוצאי שבת) על הדיווחים על ממשלת השמאל שנרקמת על ידי מנהיג מפלגתו – וצייץ: “‏ממשלה שדגלים שחורים מתנוססים מעליה”.

מפגינים של תנועת השמאל ‘הדגלים השחורים’ קיימו הערב מפגן תמיכה מול ביתה של איילת שקד ומול ביתו של גדעון סער בתל אביב בקריאה להפיל את ממשלת הימין ולהקים ממשלת שמאל עם יאיר לפיד.

גם ליד ביתו של נפתלי בנט ברעננה הפגינו הערב אנשי שמאל, שקראו בין היתר “ביבי הביתה, בנט לבלפור”. על השלטים שנשאו נכתב: “שינוי זה הכי, אחי”, “בנט, אתה התקווה לשינוי, אל תאכזב”.

שרת התחבורה מירי רגב תקפה הערב: “בדיוק לפני שנתיים הובילו נפתלי בנט ואיילת שקד את מדינת ישראל לכאוס פוליטי עם מיזם ״הימין החדש״ שקרס ושרף את קולות הימין מתחת לאחוז החסימה.

“היום הם דוהרים לממשלת שמאל עם קולות מצביעי הימין שנגזלו בהונאה פוליטית מהחמורות שידענו. אז והיום האגו חסר המעצורים של בנט ושקד ממיט אסון על המחנה הלאומי. יש לכם עוד זמן להתעשת, אל תמכרו את ערכי הימין”.

הרוב מתנגד

מסקר שנערך השבוע על ידי מכון סמית, עבור פורום ‘בוחרים בחיים’ של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור, עולה כי רוב היהודים בישראל מתנגדים לממשלה הנסמכת על מפלגת רע”מ.

עוד נמצא בסקר, כי 60% מהמשיבים סבורים שממשלה הנסמכת על המפלגות הערביות לא תוכל לממש את המדיניות שהציגו נציגי מפלגת ‘תקווה חדשה’ בעקבות מעשי הלינץ’ והמהומות בהשתתפות חלק מערביי ישראל ובכלל זאת איסוף הנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי.

בסקר שבוצע בעקבות נכונותן של ‘ימינה’ ו’תקווה חדשה’ לשבת בממשלה הנסמכת על קולותיהם של חברי מפלגת רע”מ, נשאלו המשיבים האם הם מסכימים לקריאת פורום ‘בוחרים בחיים’ שלא להקים קואליציה שתהיה תלויה ברע”מ.

כ-60 אחוזים מהעונים לסקר השיבו שהם מסכימים עם קריאת הפורום, 26.8 אחוזים לא הסכימו עם הקריאה ואילו 13.5 השיבו כי אין להם דעה בעניין.

בקרב מצביעי תקווה חדשה 60 אחוזים מהנשאלים התנגדו לממשלה כזו ואילו בקרב מצביעי ימינה 72.5 אחוזים התנגדו לממשלה הנסמכת על מפלגת רע”מ.

שאלה נוספת שנשאלה בסקר היא: האם לדעתך ממשלה הנשענת על המפלגות הערביות תהיה מסוגלת לבצע מדיניות של ‘חומת מגן’ באיסוף נשק בחברה הערבית.

כ-60% מהמשיבים ענו שהם סבורים כי אם תקום ממשלה כזו היא לא תצליח לבצע מדיניות זו כלפי החברה הערבית, 27% השיבו כי ממשלה כזו תהיה מסוגלת לבצע מבצע נגד הפשיעה בחברה הערבית ואילו 12% השיבו כי אין להם דעה בעניין.

הסקר בוצע בפאנל אינטרנטי ב-27 במאי 2021 בקרב 500 איש/ה כמדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל (גילאי 18 ומעלה), טעות הדגימה – 4.5%.

2 תגובות
 1. ביבי ועושי דברו התחילו במסע של איומים והפחדות נגד נפתלי בנט ונגד איילת שקד!

  בואו נראה לביבי שאנחנו לא מפחדים, שאנחנו לא נרתעים, לא ניכנע לתעמולת הטרור של ביבי!

  בכל פעם שיש הסתה ואיומים:
  1. תחשפו ותפרסמו את זה פה בטוויטר (בפייסבוק באינסטגרם ובשאר המדיה החברתית)
  2. תדווחו למשטרת ישראל ותגישו תלונה ללה"ב 433

  בואו נעמוד בצורה איתנה ונחרצת ויחד נגיד "לא" לטרור של ביבי!

  ממשלת השינוי תיפטר מהתופעה הפושעת של תרבות הרוע והשקר והנוכלות והאיומים, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם זה היא לחשוף כל אירוע כזה בכלי התקשורת ובמדיה החברתית, ולדווח למשטרה.

  לא נרתע ושום דבר לא יניא אותנו מלעשות את הדבר הנכון בשביל תושבי ישראל! לכל מי שרוצה בממשלה טובה ומתפקדת, תמשיכו להביע את התמיכה הבלתי מסויגת בבנט ושקד וסער וכל כוכבי ממשלת השינוי!
  באנו חושך לגרש!

  בואו נעשה ביחד את כל מה שאפשר כדי להוקיע את ההפחדות האיומים וההסתות, ולעודד ולתמוך במנהיגים האמיצים שרוצים יחד איתנו בשינוי לטובת מדינת ישראל.

 2. הישג מדעי ענק לישראל
  ===================
  צוות חוקרים במכון ליצמן פיתח מיקרוסקופ בעל יכולת הגדלה חסרת תקדים. * בעזרת המיקרוסקופ גילו החוקרים נקודה זערורית ומטושטשת והם סבורים שהמדובר ביושרה של נפתול תעלול. * לחלופין, סבורים החוקרים שייתכן שהמדובר בכיפה הסרוגה של נפתול תעלול שהתכווצה לממדים נאנו-תיאולוגיים. * חוקרים אחרים מאמינים שייתכן שהנקודונת הפצפונת היא דווקא הכבוד העצמי של איילת הכושלת או ייתכן שזהו מתן הקטנטן בכבודו ובעצמו. * תאוריה נועזת אחרת מעלה את האפשרות שהמדובר בכריזמה המנהיגותית של גרועון צער.

השארת תגובה