ביקור מיוחד: למה הגיע הרב לאזאר לישראל?

הרב לאזאר
הרב לאזאר

יחד עם כל בית ישראל בכל העולם, גם יהודי רוסיה קיבלו בשברון לב את הבשורה המרה על הטרגדיה הנוראית שאירעה ל-מ"ה יהודים ע"ה, יקרים מפנינים, שעלו בסערה השמימה בליל ל"ג בעומר, יום שמחתו של רשב"י בהר מירון, באסון הנורא מכל, שהמיט מכה קשה וכואבת לעשרות משפחות באופן אישי, ולכלל ישראל באופן כללי, מתוך תחושת אחדות וערבות הדדית.

עם הגיע השמועה למוסקבה בירת רוסיה, קרא רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, לעצרת חיזוק ותפילה לכלל הציבור שהגיע בהמוניו להיכל בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה, ויחד נשאו מזמורי תהלים לרפואת הפצועים והאזינו בקשב לדברי התעוררות שנישאו בפני קהל הנאספים להרבות בתפילה ובצדקה ובמיוחד באהבת ישראל.

לאחר שלא ביקר בארץ הקודש כבר כשנה ומחצה עקב מגבלות התקופה, הגיע הרב הראשי שליט"א ארצה במיוחד, במטרה לנחם בשם יהודי רוסיה את המשפחות האבלות. במשך שעה ארוכה ישב ושיתף את האבלים על התחושות של הקהילות היהודיות ברוסיה, וההחלטות הטובות בתורה ומעשים טובים שקיבלו על-עצמם מאות ואלפי יהודים לעילוי נשמת הנאספים ע"ה, ולזכות בני האלמנות והיתומים היקרים וכלל המשפחות היקרות. בנוסף, הביעו נדיבי לב את עזרתם לסייע ליתומים הקטנים, ולהצטרף אל מעגלי הצדקה והחסד הרבים של כלל ישראל.

בתמונה: רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א בעצרת התפילה בבית הכנסת המרכזי במוסקבה

השארת תגובה