קורונה: מתקני טיהור ישראלים בטיוואן

בעקבות בהלת הקורונה תושבי טיוואן פרסו מתקני טיהור ישראלים במשרדים, מסעדות ומלוניות ברחבי האי

מתקן טיהור ישראלי במשרד בטיוואן
מתקן טיהור ישראלי במשרד בטיוואן

הגידול במספר מקרי הקורונה בטיוואן הביא לגל של עשרות אלפי התקנות של מתקנים ישראלים לטיהור האויר מנגיפים במשרדים, מסעדות ומלוניות בכל רחבי האי. המתקנים, שפותחו על ידי הסטרטאפ אורה סמארט אייר מתל אביב, מבצעים סינון של האויר מחיידקים נגיפים ורעלנים ותחלופה מלאה של האויר כל 20 דקות, וכך גם אם חולה קורונה שוהה בתוך חלל סגור עם אנשים בריאים, סכנת ההדבקה פוחתת דרמטית.

טיוואן נחשבת לאחד מסיפורי ההצלחה בהתמודדות עם הקורונה ונרשמו בה מתחילת המגפה 1231 חולים ו-12 נפטרים בלבד. חודשים ארוכים לא היה בכל המדינה אף חולה חדש. לכן הגידול במספר המקרים המאומתים בתקופה האחרונה מעורר בקרב התושבים חרדה רבה, במיוחד כשהם עוקבים אחר הזינוק בתחלואה במדינות אחרות באסיה.

הפניות לסטרטאפ הישראלי התקבלו לאחר המחקר שנערך בבית החולים שיבא ואשר זכה לתהודה בינלאומית התברר שתהליך ניקוי האויר במתקן אורה אייר, שכולל סדרה של שלבים כולל עיקור רכיבים חיים וחיטוי אולטרה סגול, מביא להפחתה של מספר החיידקים והנגיפים בחלל סגור בשיעור של 99.97% לעומת מספרם הרגיל.

הקשר עם הטיוואנים מנוהל על ידי יעל שמש, מ"אורה סמארט אייר", שלמדה ודוברת מנדרינית שוטפת. לדבריה, האופי הקפדני של התושבים בטיוואן גורם להם להתייחס ברצינות רבה לגידול בתחלואה, אף שהוא עדין נחשב מזערי בכל קנה מידה בינלאומי, כדי לשמור על חייהם ועל הכלכלה. הוצפנו בפניות של עסקים וארגונים שביקשו לקבל את המתקן בזמן קצר ככל האפשר, שבחלקן הגדול כבר סופקו והותקנו ואחרים יושלמו בימים הקרובים.

תגובה אחת
  1. מעניין. יש לי מכשיר עדיף פי כמה ולא מצליח לגייס כסף.
    כנראה שצריך הרבה קשרים בשיבא

השארת תגובה