7 מיתוסים שגויים על מדיחי כלים שהגיע הזמן לנפץ

מדיחי כלים נכנסים בקלות לקטגוריית מכשירי חשמל שמשדרגים את חייהם של המשתמשים בהם ועושים מהפך שבא לידי ביטוי בחסכון בזמן ובאנרגיה • ועדיין, קיימים כמה מיתוסים נפוצים בעניין השימוש במדיח שהגיע הזמן לנפץ

המומחים של Beko, מותג מכשירי החשמל הבינלאומי אספו 7 מיתוסים נפוצים במיוחד, חשפו מדוע מיתוסים אלה שגויים מיסודם ושכנעו אותנו להפסיק להאמין בהם. אחרי שתקראו, תבינו.

מדיח כלים מגביר את צריכה האנרגיה, האמנם?

מדיח כלים משתמש בחשמל, על מנת לחמם את המים שהוא זקוק להם לשטיפת הכלים, ומכיוון שהוא זקוק לפחות מים משטיפת כלים בכיור המטבח, הוא ישתמש בפחות אנרגיה מאשר בהדחת כלים ידנית. בעוד שמדיח הכלים משתמש במחזור הדחה אחד בתכנית קצרה בממוצע של 10 ליטרים מים, שטיפה ביד תצרוך בדרך כלל כ-15 ליטרים. כלומר, עד 5 ליטר יותר. לאורך תקופה של 10 שנים, מדיח כלים ישתמש בערך במחצית מכמות המים בהשוואה לשטיפת כלים ידנית ועל הדרך יחסוך לכם שעות של עבודה קשה.

שטיפת כלים ידנית לפני הכנסתם למדיח חוסכת במים

שטיפה הכלים לפני הכנסתם למדיח, גורמת לבזבוז של כ-47 ליטרים מים. טמפרטורת מים מעל 50 מעלות צלזיוס בתוכניות ניקוי מתקדמות, מסירה כל זכר ללכלוך על הכלים ללא צורך בשטיפה מוקדמת. ניתן להסיר שאריות מזון גדולות בעזרת מרית לחה או ספוג מבלי לשטוף ולבזבז מים. בנוסף, טכנולוגיות כמו AutoDose שפיתחה Beko מתאימה את כמות המים וחומר הניקוי בהתאם לרמת הלכלוך והעומס של הכלים במדיח על מנת לחסוך במים וחומר הניקוי בכל הפעלה.

לשטוף מראש כלי בישול וכלי אוכל ביד כי המדיח לא מסיר את כל הלכלוך

מה הטעם במדיח כלים אם צריך לנקות את כל הכלים, לפני שמכניסים אותם למדיח. ובכן, גם כאן מדובר במיתוס ואתם ממש לא צריכים לשטוף סירים או כלי אוכל ביד לפני הכנסתם למדיח. צריך רק לגרד שאריות וחתיכות גדולות של מזון ולהעמיס את המדיח.

מדיחי הכלים הם שטחי חממה לחיידקים? לא בהכרח

אתם בהחלט צריכים לטפל במדיח שלכם, כדי לוודא שהוא תמיד נקי, אבל המכשיר הזה הרבה יותר היגייני מאשר כיור המטבח. מחקרים הראו שעל סקוץ' הכלים ישנה כמות חיידקים הזהה לזו שיש בצואת אדם. טמפרטורות שטיפה גבוהות ותוכניות ניקוי ייעודיות, מחסלות את רוב החיידקים שעלולים להצטבר בתוך המדיח במהלך כל מחזור הפעלה.

יש למלא את המדיח עד אפס מקום כדי לחסוך באנרגיה

מילוי המדיח בכלים עוזר לנו לחסוך במים ובצריכת חשמל, אבל כמו כל דבר בחיים, בואו לא נקצין עם ההמלצה. דחיסת יתר של כוסות, צלחות או סירים עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למדיח הכלים שלכם. על מנת לייצר שטיפה יעילה יותר, יש לפזר את הכלים בחלל ולא להניח אותם אחד על השני או אחד ליד השני בצפיפות.

מדיח כלים פוגע בכלי הזכוכית

אין שום סיבה ששימוש נכון במדיח הכלים יגרום נזק לכלי הזכוכית שלכם. מיקום נכון של הכלים במכשיר ייעודי לזכוכיות יימנע שריטות. בנוסף לאביזרים נוספים, ישנם מדיחי כלים המציעים תוכניות ייעודיות לכלי זכוכית או קריסטל עדינים כגון כוסות יין.

שטיפת הסכו"ם באופן ידני ולא במדיח הכלים

כיום, בדגמי מדיחי כלים רבים ישנם מקומות ייעודיים למיקום הסכו"ם, בין אם מדובר בכלי הממוקם בסל התחתון או במגירה ייעודית בחלקו העליון של המדיח. במידה ותניחו את הסכו"ם במקום המיועד ותוודאו כי על אריזת הסכינים כתוב, שניתן לשטוף אותם במדיח כלים ושהם עשויים מנירוסטה, אין שום סכנה להדיח אותם במדיח הכלים. כמו כן, יש לזכור כי את הסכינים והמזלגות צריך למקם עם הפנים כלפי מטה אבל זאת כדי למנוע מכם להיפצע.

אודות Beko

beko הוא אחד המותגים המובילים בעולם והצומח ביותר באירופה בשוק מוצרי החשמל הלבנים לבית. ל-Beko פעילות בלמעלה מ-140 מדינות ברחבי העולם, בהן ישראל, באמצעות ברימאג דיגיטל אייג' המפיצה את מוצרי Beko לצרכנים הישראלים כבר 20 שנה. beko מתמחה בייצור מוצרי חשמל ביתיים בטכנולוגיה מתקדמת ומחירים תחרותיים תוך שאיפה לשמירה מרבית על איכות הסביבה ומוצריו משמשים למעלה מ-400 מיליון צרכנים ברחבי העולם.

בשנת 2017 Beko זכה בפרס "שותף השנה" של ENERGY STAR מטעם ארגוני איכות סביבה, על תרומתו יוצאת הדופן לשמירה על הסביבה באמצעות יעילות אנרגטית. באותה שנה, המותג גם זכתה בפרס TWICE VIP בקטגוריית יעילות של מדיחי כלים.

תגובה אחת
  1. נחמד,
    אבל מדיח קונים רק של חברת Miele

השארת תגובה