היהודים באירופה: אל תמתינו שיקרה אסון

איגוד הארגונים היהודיים באירופה לראשי המדינות ביבשת: "אל תמתינו עד שיקרה אסון. תגברו לאלתר את האבטחה על קהילות ומוסדות יהודיים והגבירו את הפיקוח על ההסתה האנטישמית ברשתות החברתיות"

אבטחת מתפללים
אבטחת מתפללים

לנוכח התגברות ההתנכלויות והאיומים על יהודים מצד גורמים פלשתינאים ותומכיהם באירופה, פנה הרב מנחם מרגולין, יו"ר הארגונים היהודיים באירופה (ה- EJA) במכתב דחוף לראשי המדינות באיחוד האירופי, בדרישה שינקטו לאלתר בכל צעדי המניעה וההגנה על קהילות ומוסדות יהודיים מאויימים במדינותיהם. הרב מרגולין קרא לראשי המדינות והשרים לביטחון פנים לא להמתין לאסון ולהגביר כבר עכשיו את ערנות גורמי האכיפה כלפי הפעילים הקיצוניים שמחוללים את ההפגנות ומסיתים נגד ישראל והיהודים ברשתות החברתיות, על רקע פעילות צה"ל כנגד משגרי הטילים מעזה.

באגרת הדחופה ציין הרב מרגולין, בין השאר, כי: "כמו בכל פעם כשישראל נאלצת לפעול ולהדוף את ארגוני הטרור הפלסטיניים שמבקשים לפגוע ללא אבחנה באוכלוסייה אזרחית ולערער את ריבונותה של ישראל, גם בימים האחרונים אנחנו עדים, לעלייה חדה ומסוכנת במתקפות אנטישמיות ברחבי אירופה.

מנכ"ל מרכז רבני אירופה, הרב אריה גולדברג מדגיש " דיווחים שאנחנו מקבלים מהקהילות השונות, מעלים כי זה כבר לא עניין של "אם" אלא רק עניין של "מתי" ההסתה הלא מרוסנת תהפוך מהפגנות לפוגרומים. ביותר ויותר ערים מטילים הפלשתינאים ותומכיהם את האחריות על האירועים בישראל ובעזה על יהודי אירופה ואנו שוב ונכחים לצערנו, שהאנטישמיות והאנטי ציוניות אינן אלא שני צדדים לאותו מטבע".

יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה הפציר בראשי המדינות ביבשת להגביר לא רק את האבטחה על בתי הספר ובתי הכנסת היהודיים אלא גם את הפיקוח על ההסתה האנטישמית ברשתות החברתיות.

השארת תגובה