דרישה: ועדת חקירה לאסון הטריבונה

תנועת 'אומץ' פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את אסון הטריבונה שקרסה בכניסת חג השבועות

ביהמ"ד קרלין
ביהמ"ד קרלין

יו״ר תנועת אומ״ץ, פליצ׳ה פלד ועו״ד יצחק מינא פנו בשבוע שעבר ליועץ המשפטי לממשלה הד״ר אביחי מנדלבליט בדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת אסון הטריבונה בגבעת זאב.

במהלך חג השבועות קרסה הטריבונה בבית כנסת מאולתר שהוקם במהלך חג השבועות עבור חסידות קרלין. כתוצאה מכך וכידוע נהרגו נער בן 13, וצעיר בן 23. כמו כן, נפצעו כ100 איש מתוכם 15 פצועים קשה.

כותבים ראשי התנועה: ״חומרה מיוחדת יש לייחס לעובדה כי עוד לפני האירוע, הועבר מידע לנוגעים בדבר על המסוכנות של הטריבונה מאזרח שאכפת לו אולם המסרים שהעביר לא זכו להתייחסות במיוחד על ידי המועצה שהיה בידיה את האפשרות להוציא צו סגירה לאירוע״.

עוד מדגישים הפונים כי מאז האירוע ועד היום נשמעות טענות שונות כלפי המועצה, המשטרה, חסידות קרלין וגורמים אחרים אשר קשורים בצורה זו או אחרת באחריותם לאירוע. כל גורם דואג להפיץ בתקשורת כי אין הם אחראים לאסון. הרשות מגלגלת את האחריות למשטרה והמשטרה טוענת כי האיסור לקיום האירוע היה על הרשות.

בתנועת אומ״ץ דורשים חקירה מקיפה של האירוע כולל בדיקת אפשרות להקמת וועדת חקירה ממלכתית לחקירת כל הגורמים המעורבים בתהליכי האירוע.

בתנועת אומ״ץ רואים קשר אמיץ בכשלים של ניהול אירועים רחבי היקף כמו אסון מירון וכעת האסון בגבעת זאב ולפיכך אין מנוס מלהקים וועדת חקירה כדי למנוע את האסון הבא.

השארת תגובה