ובזירה הפוליטית: בחירות לראשות הממשלה?

האם קריאותיו של יו"ר רע"מ מנסור עבאס לשלום על רקע הפרעות בלוד והצתת בתי כנסיות, יסייעו לו להתקבל יותר בפוליטיקה הישראלית?

בנט ולפיד, צילום: לע"מ
בנט ולפיד, צילום: לע"מ

ליו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד נותרו 16 ימים כדי להרכיב ממשלה, אך כפי הנראה סיכויי ההצלחה שלו קלושים, לאור הודעתו של נפתלי בנט על זניחת ‘גוש החרם’.

למרות הכישלון המסתמן, לפיד ממשיך להחזיק במנדט ולא מחזיר אותו לנשיא המדינה למקרה ותתרחשנה התפתחויות פוליטיות כלשהן, שישנו את המפה ויאפשרו הקמת ממשלה.

עמית סגל, פרשן חדשות 12, סיפר כי בגוש הימין נמשכים המגעים בין בנט לנתניהו, וכי ראש הממשלה מתכנן להעניק שיריונים לבנט ברשימת הליכוד, בשל הסיכון שבנט לא יעבור את אחוז החסימה אם ישראל תצא לבחירות.

בנוסף, בליכוד רוצים להבטיח שבנט לא יעבור לצד השני ברגע האחרון וינסה להקים ממשלה עם השמאל ומנסור עבאס. “ההערכה הסבירה היא שימינה תשתלב בליכוד והמשא ומתן על זה יסוכם בקרוב, לרבות הסכם קואליציוני”, אמר עמית סגל.
באשר למפלגת רע”מ סיפר סגל: “מנסור עבאס נלחם על חייו הפוליטיים. המהלך שלו היה עשרה גשרים יותר מכל פוליטיקאי ערבי”.

לדברי סגל, בצלאל סמוטריץ’ וגורמים פוליטיים אחרים צריכים להתנצל בפני עבאס על שכינו אותו ”תומך טרור”, במיוחד לאחר שעבאס בחר לבקר בבית שהוצת בלוד על ידי פורעים ערבים.

לפי דיווח של איש התקשורת מוחמד מג’אדלה, ראש חטיבת החדשות ברדיו נאס, “בתנועה האיסלאמית ורע״מ סותרים את ח״כ מנסור עבאס לאחר שקרא להפסקת ההפגנות”.

בהודעה לתקשורת הערבית נכתב: “קוראים לשבות מחר במחאה על התוקפנות וההסתה הישראלית נגד עמנו בעזה ובירושלים והמסגד אל-אקצא וקוראים להמשך הפעילות העממית בחברה הערבית”.

לפני יומיים הוא דיווח כי לפי בכירים ברע”מ והתנועה האסלאמית, “מנסור עבאס בסוף דרכו הפוליטית”.

השארת תגובה