בצל המצב: 'ערכה מתוקה' לאלפי עולי הרגל

ערכת מזון אישית יחולקו לעולי הרגל שיבואו לשריד בית מקדשנו בחג השבועות. הערכה כוללת עוגות ושתייה קרה

בנינו ערבים
בנינו ערבים

בצל המצב הבטחוני והנחיות הקורונה במרחב הציבורי, הוגבלה כניסתם של מתפללים בכותל המערבי, אולם יחד עם זאת, בחב"ד ממשיכים במסורת רבת השנים, שהחלה על ידי החלוץ נקדימון בן-גוריון בשעתו, שדאג להכנת בורות מים קרים משיבי נפש לכל עולי הרגל שנהרו אל בית המקדש.

כבר בתחילת השבוע נערך 'כולל חב"ד' לדאוג לעמך בית ישראל הגומעים ברגליהם את רחובות ירושלים ובבואם למקום הקודש והמקדש בעיצומו של חג השבועות – תמתין להם "ערכה אישית" משיבת נפש. במקביל, שלט ענק ומרהיב ייתלה בערב שבועות, ברחבת הכותל, ויכריז "קידושא רבא – שבועות תשפ"א".

לאורך שעות הבוקר והצהריים, יזכו המוני העולים לשריד בית מקדשנו ב"קידושא רבא", באמצעות חלוקת מיני מאפה ושתיה קרה, שיאוכסנו במוקדי קירור מיוחדים מערב החג. לשירות העולים, מוצבים עשרות "עמדות קידוש" בהן ניתן לקדש על היין. לצד מיני המאפה ובקבוקי השתייה, מצורפת לכל ערכה עוגת גבינה אישית.

חלוקת הערכות האישיות, תאפשר נטילת 'צידה לדרך' וכך גם כאשר השמש קופחת יועלו עולי הרגל לעצור, ללגום שתייה קרה, לנוח, לטעום מהעוגות המשובחות ולאזור כוח להמשך הדרך עד לביתם.

על כל אריזה, הודפסה קריאתו של כ"ק מרן האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל: "בנינו ערבים בעדינו – לאסוף את הילדים והטף לשמיעת עשרת הדברות בבית הכנסת בשעת קריאת התורה בחג השבועות".

החלוקה הגדולה לעולי הרגל התאפשרה באמצעות שיתוף פעולה עם הקרן למורשת הכותל המערבי, בסיוע רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ. משפחות קאהן, לצד 'קרן מרומים', פרשו גם השנה את חסותם על החלוקה ההמונית. חברת 'האחים חמוי', בראשות יגאל חמוי, תרמה את מוקדי הקירור.

"דווקא לאור המצב הבטחוני הקשה", אומר מנהל ה'כולל' הרב שלום דוכמן, "יש לחלוקת הערכות האישיות טעם נוסף, של דאגה ואכפתיות לעולי הרגל, שלמרות הכל בוחרים לעלות לשריד בית מקדשנו. תפילתנו שנזכה כולנו לחגוג את חג השבועות עם משיח צדקנו בבית המקדש השלישי". 

השארת תגובה