מודיעין עילית: דירה לבעלי מוגבלויות

פורצים קדימה: במעמד המרא דאתרא הרה"ג רבי מאיר קסלר, יעקב גוטרמן ראש העיר, נציגות אגף השירותים החברתיים בעירית מודיעין עילית, מנהלי מוסדות, אנשי חינוך ומשפחות נחנכה הדירה הראשונה של 'אהל שרה' במודיעין עילית

בית אוהל שרה במודיעין עילית
בית אוהל שרה במודיעין עילית

העיר מודיעין עילית מונה כבר כמעט 100 אלף תושבים, בהם גם ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות וקוגנטיביות ברמות תפקוד שונות. לאחר מספר פניות מצד הורים וגורמים בעירייה, החליטו בארגון 'אהל שרה' להיענות לבקשת התושבים ולפתוח בעיר דירה למען אנשים עם מוגבלויות קוגנטיביות. דירה זו היא דירה ראשונה ודירות נוספות ייפתחו בהתאם לדרישה.

בסוף השבוע שעבר, נערך בדירה החדשה מעמד קביעת מזוזות במסגרת יום חשיפה להורים מתעניינים. בקביעת המזוזות כובדו רב העיר המרא דאתרא הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א וראש העיר הרב יעקב גוטרמן. במהלך האירוע, סיירו הרב מלווה בראש העיר בדירה החדשה, ונחשפו למפרט הגבוה  של הדירה, לריהוט ולדגשים המיוחדים על הבטיחות וזאת כדי שכל דייר שישהה בדירה ירגיש הכי בבית ובטוח שאפשר.

טרם קביעת המזוזה אמר רב העיר הרה"ג רבי מאיר קסלר שליט"א: "נחשפתי לעשייה המבורכת של 'אהל שרה'. אני שמח על היותם נחשונים להביא את הבשורה לעיר מודיעין עילית. לצערנו",  הוסיף המרא דאתרא "ישנם בעירנו משפחות רבות המתמודדות עם טיפול וגידול של ילדים עם צרכים מיוחדים שדורשים השקעה ותעצומות נפש. בטוחני ש'אהל שרה' אשר ידועים ברמה המקצועית הגבוהה יהוו בשורה עבור תושבי העיר".

ראש עיריית מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן אמר: "התושבים והעירייה זוכרים לטובה את הגב' וינברג שהקימה וניהלה את מחלקת החינוך של העיר לפני שנים, ופעלה ללא ליאות לקידום נושאי החינוך ונושאים רבים למען רווחת תושבי העיר. אני מברך על הצעד החשוב של פתיחת הדירה הראשונה לאנשים עם צרכים מיוחדים" הוסיף ראש העיר. עוד אמר ראש העיר כי לשכתו תהיה פתוחה לאנשי 'אהל שרה' לטובת רווחתם של תושבי העיר עם הצרכים המיוחדים.

במהלך המפגש נערך פאנל בו השתתפו הגב' מילכי רכניצר מנהלת מערך הדיור, אבישי לבבי עו"ס במערך הדיור של אהל שרה, והרב יהושע בוקסבוים רכז מרכז קדם להכשרה תעסוקתית של  אנשים עם צרכים מיוחדים .

ראש מוסדות אהל שרה הרב אברהם גינזבורג שנבצר ממנו להשתתף באירוע המיוחד, שלח את ברכתו  וציין כי הדירה החדשה שנפתחת במודיעין עילית היא עוד נדבך משמעותי לזכרם של הורי שמואל ורבקה גינזבורג ז"ל. "כולי תקווה שנמשיך ונעשה בעיר מודיעין עילית עוד רבות למען התושבים עם צרכים מיוחדים".

סמנכ"לית אהל שרה, הגב' וינברג ציינה כי "כממשיכת  דרכם של מקימי אהל שרה, זאת זכות גדולה עבורי ועבור הארגון להביא את בשורת המצויינות והטיפול המקצועי לאנשים עם צרכים מיוחדים גם למודיעין עילית. עוד הוסיפה הגב' וינברג "כי כתושבת העיר וכמי שניהלה מספר שנים את מחלקת החינוך, ובין היתר פעלתי להקמת מסגרות ומענים מותאמים לתושבי העיר במגוון תחומים, זו סגירת מעגל מרגשת עבורי לחזור להעניק לתושבים שירותים איכותיים שאהל שרה מצטיינת בהם. הצוותים המקצועיים של אהל שרה מביאים עמם סטנדרטים גבוהים של רגישות ומסירות לצד מקצועיות בלתי מתפשרת. אנחנו מאד מקוים ומתפללים" מסכמת הגב' וינברג " וכבר פועלים ממש בקרב המשפחות, שנוכל ליצור מענים מותאמים אחרי שנאפיין את הצרכים החסרים כאן בעיר. אין שום סיבה שתושבי יידרשו לכתת את רגליהם מחוץ לעיר. מגיע כאן לכולם לקבל שירותים מיטביים כמו שאנחנו יודעים לתת בבני ברק מזה יותר מארבעה עשורים של פעילות"

השארת תגובה