בדרך לממשלה: אלו דרישות רע"מ

בימינה החליטו להגיב על המתקפות של סמוטריץ': "חסר אחריות שבמו ידיו סיכל לנתניהו את הקמת הממשלה. עכשיו הוא מפיל את זה על בנט"

בנט ולפיד, צילום: לע"מ
בנט ולפיד, צילום: לע"מ

מחר יחל המשא ומתן של השניים עם מפלגת רע”מ.

לפי דיווח של עמית סגל, ברע”מ יערכו סקר לגבי דעת הציבור שלהם על כהונת עבאס כשר ועל עצם הכניסה לממשלה.

מוחמד מג’אדלה, ראש חטיבת החדשות ברדיו נאס, דיווח כי ברשימה המשותפת מעריכים שממשלת בנט-לפיד לא תקום, וכי במצב כזה הם מתכננים להציע ללפיד להקים ממשלה ללא נפתלי בנט וללא רוטציה – בתמיכתם.

מנגד, בכירים ברע”מ סבורים שאפשר להקים ממשלה עוד השבוע.

דרישותיו של מנסור עבאס נחשפו בתוכנית ‘השבוע’ ב’כאן חדשות’, על רקע ההתקדמות במגעים להקמת ממשלה. לפי הדיווח, רע”מ דורשת את ראשות ועדת הפנים של הכנסת או ועדת הכלכלה, לבטל את חוק קמיניץ, למצוא פתרון ליישובים הבדואים בנגב ולסוגיית הדיור בחברה הערבית.

רע”מ גם דורשת תוכנית חומש כלכלית לחברה הערבית ותוכנית למיגור הפשיעה. על רקע היוזמות של מרצ וליברמן, בכיר ברע”ם כבר הבהיר: “לא נסכים לפגיעה בערכי דת ומשפחה”.

בתוך כך, אתמול הייתה התקדמות של ממש במגעים להקמת ממשלת בנט ולפיד. גורמים שעודכנו בפרטים אמרו ל’כאן חדשות’ כי מנגנון הפעלת הממשלה, קווי היסוד והעניינים המהותיים קרובים מאוד לסיכום סופי. על פי הגורמים, המחלוקות הן על חלוקת התיקים.

יושב ראש ימינה, נפתלי בנט, אמר לפני כניסת השבת כי האווירה בשיחות המשא ומתן טובה, אך הפערים אינם פשוטים לגישור.

בנט כתב בפוסט שפרסם כי הוא מוכן ללכת רחוק ולשלם מחיר פוליטי אישי כדי שתקום ממשלה. “אפשר להסכים שלא להסכים. אבל – יש עקרונות ליבה שאני לא מוכן לוותר עליהם וקווים אדומים שלא אעבור”.

יו”ר ימינה נפתלי בנט החליט להשיב למתקפות מצד הליכוד ואנשי מפלגת הציונות הדתית – שמאשימים אותו בהפלת נתניהו ובריצה לממשלת שמאל.

בחדשות 12 דווח, כי בימינה הופתעו מכך שבצלאל סמוטריץ’ השתמש לראשונה בשורש ב.ג.ד כלפי בנט בכמה פוסטים וציוצים שפרסם.

בימינה השיבו לו במילים קשות ביותר משלהם: “מדובר בילד משולח רסן וחסר אחריות שבמו ידיו סיכל לנתניהו את הקמת הממשלה. עכשיו הוא מפיל את זה על בנט”.

מפלגת הציונות הדתית הגיבה: “נפתלי באובדן עשתונות ערכי. בנט מדבר על ילדים משולחים רסן בשעה שהוא איבד כבר מזמן כל רסן. הוא יצא להרפתקאה פזיזה וחסרת אחריות, התרסק מתחת לאחוז החסימה והביא את מדינת ישראל לשנתיים של חוסר הכרעה. במקום להתאזר בקצת סבלנות וענווה הוא ממשיך לא לעצור בעצור ודוהר לממשלת שמאל קיצונית עם תומכי טרור רק כדי להגשים חלום אישי ולהיות ראש ממשלה.

“ולכם החברים בימינה, כולכם שמעתם בבתי הכנסת בשבת עד כמה הציבור סולד ממעשיו של בנט. זה הזמן שלכם להבהיר לו את הקווים האדומים שלכם. המשך ההליכה אחריו לא מוסיפה לכם כבוד”.

תגובה אחת
  1. בנט אתה עושה טעות אסטורית שהציבור לו ישכח לף

השארת תגובה