החב"דניקים שניצלו מלינץ' אכזרי

הרכב שנפגע
הרכב שנפגע

ביום חמישי בלילה, שבוע לפני ל"ג בעומר, בתוך המהומות בירושלים, התחוללה דרמה של ממש. חסידי חב"ד שהיו במהלך נסיעה, נקלעו לסכנת חיים אמיתית וניצלו בדרך נס.

הסיפור התחיל לפני כחצי שנה. בבית כנסת חב"ד בחדרה נוסד שיעור חדש מעמיק ב"אמרי בינה" מידי ליל שישי, כשמוסר השיעור הוא הרב נועם הרפז שליח הרבי במעלה זיתים בירושלים, פה מפיק מרגליות.

בכל שבוע מתנדב אחד ממשתתפי השיעור להחזיר את הרב לביתו, וביום חמישי האחרון התנדב לכך הרב שניאור בליניצקי, שליח הרבי לעיר ומייסד השיעור בעצמו.

כשהגיעו לירושלים, נסעו לבית הרב בדרך העוברת דרך וואדי ג'וז. הכביש היה פקוק, ויושבי הרכב כלל לא ידעו כי הסיבה לכך היא כי כמה מאות מטרים משם, התחוללו הפרות סדר על ידי פורעים ערבים בשער שכם.

הרכב הגיע לצומת שממנה ניתן לפנות לשער שכם, או לכיוון הר הזיתים. ארבעה רכבים הפרידו בינם לבין הרמזור, כשבדיוק במקום בו עומדים מתרחב הכביש לכדי שתי נתיבים.

באותו רגע התרחש לנגד עיניהם מחזה אימים. מאות פורעים ערבים שהיו בשער שכם נהדפו על ידי המשטרה באמצעים לפיזור הפגנות, והחלו נוהרים אל עבר הצומת בה עמדו.

הפורעים מבחינים כי יושבי הרכב הם יהודים עטורי זקן ופאות, ומתחילים לכלות בהם את חמתם. סלעים מושלכים לעבר הרכב ומנפצים את השמשות כאשר רק שניות בודדות הפרידו בין יושבי הרכב לבין ידיהם של צמאי הדמים.

הרב בלניצקי הבין היטב את הסיטואציה, התעשת, עלה על אי-תנועה וזינק שמאלה, לעבר שער שכם, שם נמצאים כוחות המשטרה.

השוטרים שזיהו מיד שהרכב נמצא בסכנה, סימנו לו לנסוע לכיוון הכותל בעוד ההמון ממשיך לתקוף את יושבי הרכב.

בראותם זאת, כוחות משטרה רבים הקיפו את הרכב, וליוו אותו בכל הדרך חזרה עד מקום בטוח.

הנזק שנעשה לרכב הוא גדול ומסתכם באלפים רבים של שקלים אם בכלל התיקון אפשרי… אך נס ההצלה מידי הנרצחים הוא עצום!

בשבת קודש נערכה סעודת הודיה בבית הכנסת חב"ד בחדרה, כדי להודות ולהלל על הנס המופלא.

בתיעוד ניתן לראות את החילוץ של הרכב על ידי כוחות המשטרה, כמו כן את הנזק הרב שנגרם לרכב.

השארת תגובה