מרגש: "תודה שלא התייאשת ממני"

המכתב המרגש שכתב הילד זאב מרדכי קוביטשעק שכבר היה ללא דופק וללא נשימה וניצל בזכות ההתעקשות של כונן מד"א ר' ירמי קלפהולץ להמשיך בהחייאה: "תודה רבה לך שאפילו שהחברים שלך התייאשו ממני אתה לא התייאשת ממני"

המפגש המרגש עם אביו של הילד
המפגש המרגש עם אביו של הילד

ר' ירמי קלפהולץ, מתנדב הצלה כונן מד"א שהיה בזירה, חווה את אחד הרגעים המטלטלים בלילה הקשה על הר מירון. אחד הילדים שנרמסו על מדרגות המוות, קיבל טיפול במקום, אולם בשל העובדה שכבר היה ללא דופק וללא נשימה, כוחות ההצלה בשטח, עמדו בפני קביעת מוות.

קלפהולץ לא אמר נואש. רגעים לפני שהחליט לעבור לטפל בפצועים הרבים האחרים בזירה, החליט להמשיך בפעולות ההחייאה ולמרבה הנס, לאחר דקות ארוכות שב הדופק והוא הועבר להמשך טיפול מציל חיים בבית החולים.

במפגש מרגש של אביו של הילד זאב מרדכי הוא ביקש להודות לירמי קלפהולץ קבל עם ועדה. "כתוב בקיצור שו"ע שאדם שיש לו נס חייב לפרסם את זה", אמר אביו של הילד. "אני חייב הכרת הטוב לרב קלפהולץ שהציל את החיים של הבן שלי אחרי שכבר התייאשו ממנו ואמרו לו ללכת להציל אחרים, אבל עם העקשנות שלו הוא לא התייאש והמשיך בהחייאה עד שב"ה כבר יכולים להודות שהוא חזר הביתה".

"לפי מה שהבנתי", שיחזר האבא, "מראה הפנים של הבן שלי כבר היה שחור לגמרי וכבר לא היה דופק, אבל הוא המשיך להתעקש. הוא בעצמו לא האמין שההחייאה תצליח וב"ה יש לו זכות גדולה שתהיה לו לזכות גם לדורות הבאים".

הילד, זאב מרדכי קוביטשעק שכאמור כבר שוחרר מבית החולים, ביקש לכתב מכתב מיוחד למתנדב שהציל את חייו. "תודה רבה לך בשביל שהיית שליח של הקב"ה להציל את החיים שלי בזכותך. ה' יעזור שיצא ממנו בנים ובני בנים והכל בזכותך. ותודה רבה לך שאפילו שהחברים שלך התייאשו ממני אתה לא התייאשת ממני. ובזכות זה שהקב"ה יעזור שאני יהיה בריא ושלם ובזכות זה הקב"ה יעזור שייוולדו לך בנים ובני בנים תלמידי חכמים בעלי מעשים טובים אמן".

תגובה אחת
  1. כל הכבוד לו
    שאפו

השארת תגובה