חצי מילארד: בנק הפועלים יממן את 'סופרבוס' – ב'אשכול ירושלים'

אוטובוסים של סופרבוס. צילום: יחצ
אוטובוסים של סופרבוס. צילום: יחצ

קבוצת סופרבוס שבשליטת משפחת בליליוס חתמה על הסכם מימון עם החטיבה העסקית של בנק הפועלים על סך כ-490 מיליון ₪ לצורך מימון זכייתה באשכול "ירושלים מרכז עירוני". העסקה כוללת אשראי לטווח ארוך למימון רכש אוטובוסים ותמלוגים, ואשראי להון חוזר.

סופרבוס תחל להפעיל את האשכול החל מאוקטובר הקרוב במקום חברת "אגד". האשכול מכסה את השטח הגאוגרפי של אזור ירושלים מרכז וכולל כ-57 קווי שירות הכוללים קווים קיימים, קווים חדשים, וכן שינויים בקווים קיימים, המהווים כ-40% מהקווים העירוניים בבירה ולהם צפי של כ-34 מיליון נוסעים בשנה.

את בניית הסכם המימון הובילו שי רז סמנכ״ל הכספים של קבוצת סופרבוס ויעל נסצקי שפירא מנהלת קשרי לקוחות באגף העסקי של בנק הפועלים.

צחי כהן, משנה למנכ"ל והממונה על החטיבה העסקית, אמר: בנק הפועלים רואה חשיבות גבוהה בקידום מערך התחבורה הציבורית ותשתיות התחבורה בישראל, באמצעות העמדת מימון לפרויקטים אלו לאורך השנים. אני מודה לחברת סופרבוס על שבחרה בבנק הפועלים ועל שיתוף הפעולה.

אלי בליליוס, יו"ר סופרבוס, ציין: "סופרבוס ממשיכה להתכונן במרץ לקראת תחילת הפעלת האשכול המרכזי בבירה, וזאת על מנת לספק את השירות הטוב ביותר, בין היתר באמצעות צי אוטובוסים חדשני. אנו מודים להנהלת הבנק על שיתוף הפעולה והאמון".

השארת תגובה