עורך דין משרד הפנים

חותמת
חותמת

למשרד הפנים בישראל ישנן סמכויות רבות וכן,  שליטה מלאה לגבי ביקורת הגבולות. בסמכותו של משרד הפנים למנוע כניסת זרים למדינת ישראל. גם לגבי כל נושא הסדרת תושבות לזרים שחיים בזוגיות עם אזרחים ישראלים, משרד הפנים הוא זה שממונה על כל נושא זה. יש למשרד הפנים סמכות גם להענקת אזרחות אך גם לשלול אזרחות. למעשה משרד הפנים, מתנהל כערכאה משפטית מנהלית. על מנת להסדיר אזרחות או תושבות ישראלית, אשרות זמניות או קבועות, יש להיעזר עם עורך דין משרד הפנים. ישנם עורכי דין אשר מתמחים בכל נושא ההגירה החיובית לישראל, כאשר הם מכירים את החוקי השונות שיש לנקוט בהם,  על מנת תושבות, קבלת אזרחות ישראלית והסדרת אשרות לעובדים זרים.

היתרון של עורכי דין העוסקים בהגירה לישראל, הם בעלי קשרים עם משרדי הפנים בערים השונות בארץ וקונסוליות ברחבי העולם. ההיכרות של עורכי הדין עם הרשויות החשובות, כגון משרדי הפנים והשגרירויות, יכולה להבטיח הצלחה ויעילות בהליכי ההגירה לישראל וקבלת אשרת כניסה לישראל, היות ומדובר בהליכים שאינם פשוטים ולכן ידע משפטי נרחב בתחום זה נדרש, בכדי להסדיר שהות חוקית בישראל, אשר נחשבת למדינה נוקשה בכל הקשור להגירה של אזרחים זרים אליה. על אף המדיניות הקשה של מדינת ישראל ובמיוחד של משרד הפנים הממונה על אשרות וכל נושא ההגירה, עדיין יש אור בקצה המנהרה, אם יודעים לדעת לאיזה עורך דין לפנות העוסק בתחום זה שנים.

מי רשאי לשבת ישיבת קבע בישראל?

ישנם רק מקרים בודדים על פי חוק השבות, שאזרחים זרים יכולים לשבת ישיבת קבע בישראל. למשל, בני זוג של אזרחים ישראלים, הורים קשישים בודדים של אזרחים ישראלים, כאשר מדובר על טעמים הומאניטאריים, אך ישנם מקרים נדירים שניתנת הזכות לישיבת קבע במקרים אחרים. לדוגמא, שר הפנים יכול לאנשים שהמדינה מעוניינת בטובתם כמו חסידי אומות העולם, אנשי מדע או ספורטאים מצטיינים ומוכרים. לכל קבוצה של מהגרים המעוניינים לשהות בישראל בדרך קבע, יש נהלים שונים וקריטריונים וכן מהם התנאים שיאפשרו את המשך שהייתם החוקית. ללא ספק, מדובר בהליך בירוקראטי מייגע, טפסים רבים שיש למלא נכון ודרישות שונות. כל מי שמעוניין להסדיר את שהייתו החוקית בישראל, על מנת שיוכל להשתכר ולחיות בישראל, חייב להתאזר הסבלנות ולדעת מראש, כי מדובר בהליכים שהם לא פשוטים.

יש לציין כי כל תהליך של בקשה להסדרת מעמד בישראל, קיים הליך מנהלי שניתן לבצע בעזרת עורך דין להגירה, היות וללא ידע משפטי בתחום,או ללא ידיעת החוקים הקשורים להגירה, הסיכויים יהיו קלושים. עורכי דין אשר עוסקים בנושא ההגירה, עוסקים בסוגיות רבות כמו למשל:מעמדם של אזרחים זרים בישראל, ויזות הומאניטאריות, טיפול במסורבי כניסה ועוד. קיימים חוקים אשר מסדירים את נושא ההגירה לישראל. חוקים אלה הם חוק הכניסה לישראל, חוק השבות וחוק האזרחות.ישנן חברות המעוניינים בהבאת מומחים זרים לישראל, אנשים פרטיים כגון זוגות מעורר מבני הזוג הוא נתין זר אשר מעוניינים לשהות בישראל. יש לבחור נכון את עו"ד העוסק בהגירה על פי הצלחותיו, שנות הוותק והידע העשיר שלו בתחום.

טיפול באשרות בהולות לזרים מטעמים הומאניטאריים

הרבה מקרים שמגיעים למשרדיהם של עורכי דין בתחום ההגירה, הם מקרים דחופים של ויזות הומאניטאריות או מתן אזרחות למשל לילדי זרים שכבר חיים שנים ישראל ואף השתלבו במערכת החינוך. הורי הילדים הללו, הם לרוב עובדים זרים שהפרוטה אינה מצויה בכיסם. כאן נכנס לתמונה עורך דין אשר יוכל להילחם על הסדרת מעמדם, יגלה אנושיות ואמפטיה ויטפל במרץ על מנת להשיג את השהיה בישראל..

השארת תגובה