בכי מטלטל: "לא יודעים על מה יצא הקצף"

פוסק עדת תימן, הגאון רבי יצחק רצאבי, ספד בפתח שיעורו השבועי לתלמידו הבחור ישי מועלם ז"ל, שנהרג באסון מירון, בו נספו 45 קורבנות מהמגזר החרדי • צפו

בפתח שיעורו השבועי במוצאי שבת פרץ הגאון רבי יצחק רצאבי בבכי על תלמידו הבחור ישי מועלם ז"ל, בן תלמידו הקרוב במשך עשרות שנים הרב ליאור מועלם שליט"א מהעיר רכסים, ונשא קינה כמנהג ק"ק תימן על הנפטר, בשעה שבעיר רכסים ליוו את המנוח לקבורה.
"על מה אתה נאנח, על שמועה כי באה, ונמס כל לב, ורפו כל ידיים, וכל ברכיים תלכנה מים. שבת משוש ליבנו, נהפך לאבל מחולנו. אוי נא לנו, כי חטאנו".

"אסון כבד אירע ביום קדוש ובמקום קדוש, בציון של רבי שמעון בר יוחאי, הגמרא אומרת במסכת נדה 'כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדוחק', רשב"י יש לו כתפיים רחבות, גם אם חולקים עליו אחרים אבל בשעת הדוחק אפשר לסמוך עליו. זה לא קרה באיזה מקום מרכזי, שיש שם גם חילוניים, באיזו תחנה מרכזית, אלא דוקא במקום של חסידים ואנשי מעשה תלמידי חכמים ובני תורה, ציבור קדוש. קודשא בריך הוא לא חשיד דעביד דינא בלא דינא. אבל וסביביו נשערה מאד. הקב"ה מדקדק עם חסידיו כחוט השערה. עם 'סביביו'. במקום הזה, ביום הזה… אהה, בעוה"ר ספרו ארבעים וחמשה הרוגים, חוץ מעשרות פצועים. מ"ה. מ"ה ה' אלהיך שואל מעמך?"

הגר"י רצאבי סיפר על הבחור ומעלותיו, שהיה בן 17 כשרוני וחריף וירא שמים, ועל אביו הרב ליאור מועלם שליט"א שהיה קשור עמו בקשר אמיץ עוד מלפני נישואיו, ופעל רבות להפצת תורה ומסורת יהדות תימן, והקים את בית הכנסת מהרי"ץ בעיר רכסים.

בהמשך דבריו הקים הגר"י רצאבי קול זעקה בדבר המכשירים הטמאים, שחלחלו יותר ויותר לציבור התורני מאז תקופת הקורונה, ובפרט בקרב בחורים צעירים, וקרא שלא להיכנס לחנויות המוכרות אותם בריש גלי ללא פיקוח.

השארת תגובה