חדש מסגל: יין לבן, איכותי ומרענן לכבוד שבועות

לרגל חג השבועות 'יקב סגל' משיק: שרדונה Unoaked כרם בן זמרה, בציר 2019

חג השבועות קרב ומבשר את פתיחת עונת היינות הלבנים שילוו אותנו לאורך ימי הקיץ החמים ואין כמו לפתוח את החגיגה שכולה בסימן לבן עם יין איכותי ומרענן…

סדרת רכסים של יקב סגל, סדרת יינות מכרמים יחידניים, המוכיחה את עוקץ הטעם של ההליכה אל הגליל, המקופל במושג טרואר. לא רק איכות כוללת, אלא גם ואולי בעיקר, חשיפת המבע המיוחד של זן ענבים נבחר בכרם מסוים וחד פעמי.

שרדונה Unoaked כרם בן זמרה, בציר 2019

ענבי השרדונה UNOAKED מסדרת רכסים, סדרת ה- Single Vineyard מבית יקב 'סגל', מגיעים מכרם בן זמרה שבגליל העליון. הענבים נבצרו ידנית, הותססו ונשמרו במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה של 12 מעלות וללא כל מגע עץ. התהליך אפשר מיצוי טעמים מודגשים של פרי ושמירה על רעננות היין. שיטת תסיסה זו איננה שכיחה בארצנו ביין שרדונה איכותי והגיעה מתוך החזון לשמר את המינרליות הגבוהה שהתגלתה בענב עוד בהיותו בכרם והתאפשרה הודות לבית גידולו הייחודי.

רשמי טעימה:

צבע קש זהבהב. באף מתפרצים פירות קיציים מרעננים כגון משמש טרי, אפרסקים, נקטרינות ואף אגסים, אשר עטופים בארומה פרחונית ומינראליות מעודנת. בפה היין יבש, בעל גוף קל. טעמי שזיף ירוק, אגסים ותפוחים אדומים נתמכים בחמיצות מרעננת וסיומת פירותית ומתמשכת.

הכרם:

הכרם נטוע בשטחי מושב כרם בן זמרה השוכן בגליל העליון, על רכס מרום הגליל, ברום של כ- 810 מטר. שיפוע הכרם המכונה אמפי, על שם צורתו הייחודית ואדמת טרה רוסה מעורבת בגיר, מספקים לו ניקוז טוב. המפנה הצפוני של הכרם מאפשר לו לפגוש את השמש במלואה בבוקר ובערב, הקרירים שניהם, ואילו בשעות היום מגן על ענבי השרדונה העדינים מעקת חום. האוויר היבש וטמפרטורות הלילה הנמוכות גם בחודשי הקיץ, מבטיחים שמירה על מינראליות ורעננות הפרי.

  • מחיר מומלץ לצרכן: 79 ₪
  • כשר בהשגחת הרבנות הראשית לישראל, בד"צ בית יוסף, חוג חת"ס
  • ניתן לרכוש בחנויות היין ורשתות השיווק ברחבי הארץ.

השארת תגובה