אורה אייר: טיהור האויר במבנים – מקורונה

aura-air
aura-air

קבוצת אשטרום משקיעה 1.25 מיליון דולר בסטארט אפ הישראלי אורה אייר, שמפתח ומשווק מתקנים לטיהור וסינון האויר מחיידקים ונגיפים. החברה רשמה צמיחה חדה בשנת הקורונה וביצעה מאות פרויקטים באמריקה, אירופה, במזרח התיכון ובישראל. בכוונת אשטרום להטמיע את הטכנולוגיות בפרויקטים חדשים של בניה בארץ ובחו"ל.

המערכות שפיתח הסטרטאפ Air Aura  מבצעות סינון של האויר בחללים סגורים באמצעות ארבעה פילטרים וטכנולוגיות ייחודיות. במחקר שנערך בבית החולים שיבא נקבע כי המערכת בעלת יכולת השמדה של חיידקים ונגיפים שונים כולל נגיף הקורונה בשיעור של 99.97%, כך שגם במקרה שאדם חיובי לקורונה נמצא במבנה סגור, החשיפה לנגיפים שהוא פולט פוחתת לרמה מזערית. המערכת מסלקת גם עובש, טפילים ותרכובות אורגניות מרחפות ומבצעת תחלופה של האוויר מספר פעמים בשעה.

מנגנון הפעולה של המתקנים מבוסס על בינה מלאכותית שעורכת  השוואה של איכות האויר בתוך החדר לבין זה שבחלל החיצוני בשורה של מדדים וכך מזהה מבעוד מועד ירידה באיכותו. במקרה של שיעור גבוה של גזים מסוכנים ניתנת לאחראי המקום התראה באמצעות אפליקציה יעודית כדי שיוכל לטפל במפגע. המערכות הותקנו במבנים ציבוריים, אולמות ספורט, בתי כנסת, מקומות בילוי וכלי תחבורה.

אורה אייר הוקמה על-ידי האחים אביעד ואלדר שניידרמן והשקיעו בה מרחביה אחזקות והשקעות, א.י אלקטרוניקה, שאחראית על ייצור המערכות באמצעות חברת שירהטק ביחד עם משקיעים נוספים. החברה מונה 14 עובדים, ומייצרת את המערכת בישראל בשיתוף תעשיות בית אל.

השארת תגובה