הרה"ג משה חי מזרחי זצ"ל

המונים ליוו למנוחות בערב שבת את זקן רבני בת-ים הגאון רבי משה חי מזרחי זצ"ל, שהלך לעולמו בגיל 92 • ההלוויה התקיימה בבית החיים של נציבי ישיבת פוניבז' בבני ברק שם נטמן

הרה"ג משה חי מזרחי זצ"ל
הרה"ג משה חי מזרחי זצ"ל

ברוך דיין האמת: בערב שבת מגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו בשיבה טובה של הגאון רבי משה חי מזרחי זצ"ל זקן רבני העיר בת ים ורב שכונת עמידר בעיר, והוא בן 92 בפטירתו.

הרב זצ"ל השפיע על העיר בת ים עשרות בשנים, היה מהרבנים הבולטים בעיר וכאמור, בערב שבת קודש נפטר בשיבה טובה ובשם טוב כשהוא מותיר את חותמו על תושבי העיר.

לפני שנתיים בדיוק, בחודש ניסן תשע"ט, שיכל את בנו הרב יוסף חיים (יוסי) מזרחי ז"ל רב חברת נורקייט וממומחי הכשרות שנפטר בגיל 56 לאחר ייסורים רבים שקבלם באהבה.

הרבנות הראשית והמועצה הדתית בבת-ים הוציאו הודעת אבל בה נכתב: "הרבנות הראשית והמועצה הדתית בת ים מודיעה בצער רב על פטירתו של זקן רבני בת ים, הרה"ג משה חי מזרחי זכר צדיק לברכה. הרב היה גדול בתורה ובמעשים, שימש ברבנות העיר למעלה מחמישים שנה, משרידי דור דעה, נפטר בערב שבת אחר חצות, (סימן יפה לו), וייטמן עוד לפני כניסת השבת בחלקת הרבנים בבית הקברות פוניבז' בבני ברק. אוי. אבד כלי חמדתו".

יו"ר תנועת ש"ס שר הפנים אריה דרעי שיגר הודעת אבל וכתב: "בלב כואב ושבור נתבשרתי על פטירתו של ידידי זקן רבני העיר בת-ים, הגה"צ רבי משה חי מזרחי זצ"ל. רבי משה הקים עולה של תורה עשרות בשנים במסירות נפש בעיר בת-ים עוד כשהייתה מדבר שממה רוחנית, יחד עם רעייתו הרבנית שתחי' בת-ים נהפכה למקום של תורה וחסד, בזכותו צמחו דורות שלמים של ת"ח".

"בשם תנועת ש"ס אנו שולחים תנחומים למשפחה המכובדת, ורפו"ש לרעייתו הצדקת, מן השמיים תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד. יהי זכרו ברוך ויהי רצון שהצדיק יהיה מליץ יושר על כל עם ישראל. ת.נ.צ.ב.ה".

מסע ההלוויה התקיים סמוך לכניסת שבת בשעה 16:00 בבית החיים פוניבז' בבני ברק שם נטמן, בהשתתפות המונים שהגיעו לחלוק כבוד אחרון למי שהיה אהוב ונערץ על תושבי בת ים במאור פנים ובנעימות יוצאת דופן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

השארת תגובה