אחים לצרה: סניף תשיעי לזק"א ת"א

במעמד מרגש נחנך ביהוד הסניף התשיעי של "אחים לצרה" שע"י חברא קדישא וזק"א ת"א

זקא תא-חנוכת סניף אחים לצרה ביהוד
זקא תא-חנוכת סניף אחים לצרה ביהוד

בטקס צנוע ומרגש נקבעה מזוזה לסניף גמ"ח "אחים לצרה" בעיר יהוד על ידי חברה קדישא וארגון זק"א תל אביב.

את המעמד כיבדו הרב יעקב רוז'ה, רב חברה קדישא ורב זק"א שקבע את המזוזה, הרב אברהם מנלה, מנכ"ל חברה קדישא תל אביב ויו"ר פורום חברות הקדישא, הרב צבי חסיד, מנכ"ל זק"א תל אביב, הרב מיכאל פינחסי, חבר הנהלת ח"ק ת"א, הרב יניב בוזגלו, רב בית הכנסת ומפעיל הסניף, יחיאל גולדמן, קמב"צ זק"א ומתנדבי זק"א תל אביב צוות בקעת אונו.

הסניף החדש ממוקם במתחם בית הכנסת "מגן דוד" ברח' סעדיה חתוכה 66 יהוד. לאחר קביעת המזוזה התכנסו הנוכחים להרמת לחיים. מנכל זק"א ת"א הרב צבי חסיד סקר בפני המשתתפים את פעילות הגמ"ח על שמונת סניפיו הקיימים והודה לחברה קדישא ולמנכ"ל על הסיוע והשותפות.

הרה"ג יעקב רוז'ה שנשא דברים בטקס דיבר על מהות עשיית החסד עם הנפטרים ועם החיים והזכות הגדולה בכך. לאחר מכן נשא דברים מנכ"ל ח"ק הרב אברהם מנלה שהגדיר את שיתוף הפעולה בין הארגונים כמשפחה אחת. הוא בירך על התרחבות הגמ"ח והבטיח להמשיך ולתמוך גם כאשר יושק הסניף ה-20 של 'אחים לצרה'.

הרב מיכאל פנחסי סיפר על ההיכרות והקשר עם מתנדבי זק"א תל אביב במסגרת תפקידו בבית החולים "מעיני הישועה", כאשר עם תחילת הקורונה ובמשך כל שנת הקורונה, התייצבו המתנדבים המסורים והציעו סיוע וטיפול בנפטרי הקורונה. הוא ציין את העובדה שמתנדבי זק"א תל אביב מוזנקים יום וליל, שבת וחג ומתייצבים כדי לשמור על כבוד המת. כמו כן, העלה על נס את זכרו של המתנדב הבלתי נשכח הרב רפי שינפלד ז"ל שהתנדב בין כתלי בית החולים בטיפול בנפטרים והלך לעולמו מהנגיף הנורא למגינת לב המתנדבים. הרב פנחסי הודה למשתתפי הטקס, ולמי שמפעיל את סניף "אחים לצרה" ביהוד הרב יניב בוזגלו, שהבטיח לתת עזרה וסיוע לכל פונה בתחומי העיר יהוד.

 

השארת תגובה