לשמוע: ישראל רנד ויוסי שוורץ

לראשונה התקיימה שבת חזנות מיוחדת בהשתתפות החזן ישראל רנד יחד עם תלמידו וחברו החזן יוסי שוורץ שאף ניצח על המקהלה • ציבור המתפללים, תושבי העיר ר"ג נהר בהמוניו לביהכנ"ס שהיה מלא עד אפס מקום

ישראל רנד ויוסי שוורץ
ישראל רנד ויוסי שוורץ

לראשונה בהיסטוריה, החזן העולמי ישראל רנד ותלמידו החזן יוסי שוורץ השתתפו במעמד תפילה חגיגי בשבת האחרונה בבית הכנסת הגדול ברמת גן, שהיה גדוש במאות מתפללים, תושבי העיר רמת גן שהגיעו מכל קצוות העיר.

מאז פרוץ המגיפה החזן ישראל רנד הופיע בפני קהל מצומצם וללא מקהלה. בשבת האחרונה, שבת מברכין – פרשת שמיני, השירה והחזנות חזרו לבית הכנסת.

מי שליווה את החזן ישראל רנד הוא תלמידו וחברו הטוב יוסי שוורץ שאף ניצח על המקהלה. יוסי שוורץ משמש בעצמו כחזן בחגים ומועדים במיאמי שבפלורידה, מכיר את החזן רנד מעל עשור ומשמש כמורה ומנצח בבית הספר המרכזי לחזנות בפתח תקווה בו מלמד גם החזן ישראל רנד והמאסטרו אלי יפה.

עבור יוסי וישראל זו הייתה חוויה מיוחדת במינה. הם זכו להופיע יחד פעמים רבות אך לא במסגרת הזו של בבית הכנסת הגדול בר"ג.

בסיומה של התפילה, הודו המתפללים הוותיקים, ששבת כזו לא זכורה בבית הכנסת הגדול שהיה גדוש ומלא עד אפס מקום. "רק ביום הכיפורים אפשר לראות את בית הכנסת מלא וגדוש כפי שהיה השבת", סיפר אחד המתפללים. "הייתה שבת מדהימה, כל המתפללים הצטרפו למקהלה בניצוחו של יוסי שוורץ והייתה אווירה מרוממת ותפילה שלא תישכח. משיחה עם מתפללים נוספים, אני יכול להגיד לך שהציבור ממתין לשבת הבאה שבה יופיעו ישראל רנד ויוסי שוורץ עם המקהלה. אין ספק שזו אחת השבתות הנדירות.

מארגני השבת מבקשים להודות לחזנים ישראל רנד ויוסי שוורץ, למקהלה, להנהלת בית הכנסת, לגבאי המסור זאב פריד שניהל את הכל ביד רמה ודאג לסדר מופתי בבית הכנסת, וכמובן לראש העיר כרמל שאמה הכהן שנתן את ברכתו ותמיכתו להצלחתה של השבת.

השארת תגובה