בנט הצהיר: אצטרף לכל ממשלה

"המחנות זה לא שמאל וימין, לא כן ביבי או לא ביבי" • בפתח ישיבת סיעת 'ימינה' נשא יו"ר המפלגה דברים כשהוא מפזר עשן אבל גם מבהיר דברים: אצטרף לכל ממשלה – רק לא בחירות חמישיות

נפתלי בנט, צילום פישל רוזנפלד
נפתלי בנט, צילום פישל רוזנפלד

נפתלי בנט יו"ר מפלגת 'ימינה' נשא דברים בפתח ישיבת הסיעה, אליה הוזמנו כלי התקשורת לשמוע 'הצהרה' אותה ביקש בנט למסור.

בפתח דבריו טען בנט כי לא במפלגתו תלויה האשמה על הקושי להקמת ממשלת ימין: "בפגישות שלנו אמרתי למר נתניהו, ואני אומר גם פה, שהליכוד יכול לספור את אצבעות סיעת ימינה לטובת הקמת ממשלה ימנית".

יש מפלגות ששוכרות משרדים ויועצים לקראת הבחירות החמישיות. זו חכמה קטנה להתחנף לציבור. אני מבקש מכל ראשי המפלגות: אתם מנהיגים, החכמה הגדולה זה לפעול באחריות. הסביר בנט.

"המחנות זה לא שמאל וימין לא 'כן ביבי או לא ביבי' ושינוי המחנות עכשיו זה אנשים עם אחריות שפועלים להקים ממשלה מול מחנה הפקרות של אנשים שבשקט ובשם אידיאלים כביכול מטרפדים את זה". אמר בנט כשהוא בוחר להאשים את 'הציונות הדתית' – במקום את תקווה חדשה.

"מי שיפעל למען הקמת ממשלה יציבה ימצא אותי כבן ברית נמרץ ויצירתי. מי שיפעל למען סלילת הדרך לבחירות חמישיות ימצא אותי ואותנו נלחמים בו בכל כוחותינו" סיכם בנט לפני שהוסיף נופך ממלכתי לדבריו כשהוא מדבר על יום העצמאות ויום הזכרון לחללי צה"ל וחללי פעולות האיבה.

פרשנים אומרים כי הדברים הינם חלק מהמסע אותו החל בנט לקראת תפקידו כראש ממשלת השמאל. כשהוא מנסה להכשיר את צעדיו באמצעות אי מאבקו בתהליכי ראש הממשלה המנסה להקים ממשלת ימין.

נאומו של בנט

״לפני כשבוע, הטיל נשיא המדינה על ראש הממשלה נתניהו את המנדט להקמת ממשלה.

ימינה הינה ותמשיך להיות שותפה מלאה במאמץ להקים ממשלת ימין יציבה וטובה.

בפגישות שלנו אמרתי למר נתניהו ואני אומר גם פה – הליכוד יכול לספור את אצבעות סיעת ימינה לטובת הקמת ממשלה ימנית.

אנחנו נפעל בכל הכח ובכל המאמצים למנוע אסון של בחירות חמישיות.

יש לא מעט דרכים יצירתיות ורעיונות יצירתיים להביא לזה, אבל בשביל זה צריך להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד.

יצאו מספר פרסומים כאילו נושא התפקיד שלי מהווה חסם, זה שקר מוחלט. פייק ניוז.

לא דרישות ימינה ולא שום תפקיד מהווה חסם להקמת ממשלה.

כפי שאתם יודעים יכולתי כבר בשעה הזו לשבת בכסא ראש הממשלה לו זו הייתה מטרתי העליונה, אבל המטרה העליונה שלי היא למנוע את האסון הזה של סבב בחירות חמישי.

כל מי שעיניו בראשו רואה שישראל כרגע מתמודדת עם אתגרים עצומים, אתגר איראן, אתגר האג, מאות אלפי אנשים בחל״ת שתכף זה נגמר להם, המוני תפקידים במערכת הציבורית שלא מאויישים כבר תקופה ארוכה והעדר תקציב.
המדינה לא פועלת, אנחנו צריכים לצאת מזה כמה שיותר מהר.

ישראל צריכה להתמקד בחבלה באויבים לא בחבלה בעצמה.

הקרקס הזה של בחירות חמישיות מסמן לאויבים שלנו שאנחנו בהתפרקות. זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים, ולכן המערכת הפוליטית צריכה לצאת מהקבעונות שלה ולהקשיב לציבור.

אתם בטח שומעים כמוני שיש כל מיני מפלגות ששוכרות משרדים, שוכרות יועצים ומתארגנות לקמפיין החמישי, ואני מבקש מכל ראשי המפלגות: אתם מנהיגים. זו חוכמה קטנה להתחנף לציבור. החוכמה הגדולה זה לפעול באחריות.

המחנות הם לא ימין ושמאל עכשיו. הם לא כן ביבי או לא ביבי או "שינוי". המחנות עכשיו זה אנשים עם אחריות שפועלים בכל כוחם להקים ממשלה. מול מחנה ההפקרות של אנשים שבשקט, ובשם אידיאלים נשגבים כביכול מטרפדים את זה. זה הסיפור עכשיו.
רדו מהעץ.
מי שיפעל למען הקמת ממשלה יציבה ימצא אותי כבן ברית נמרץ ויצירתי.

מי שיפעל למען סלילת הדרך לבחירות חמישיות ימצא אותי ואותנו נלחמים בו בכל כוחנו.

אנחנו בפתח השבוע החשוב ביותר בלוח השנה הישראלי – בין יום השואה ליום הזכרון ליום העצמאות.

האחריות שלנו כמנהיגי העם היא לא לאכזב את העם הזה. לזכור שבמלחמות ישראל היו אנשים מכל קשת הדעות וגם היום בגבול הלבנון ובגבול מדבר מצרים יש אנשים שונים שכולם אוהבים את מדינת ישראל. בואו לא נאכזב אותם. בואו נמצא נוסחאות שיאפשרו לנו לשבת יחד, גם אם לא מסכימים על הכל ולהתחיל לנהל את מדינת ישראל״.

השארת תגובה