מרכז מסירה ינוהל על ידי אנשים עם מוגבלויות

חבילה עם קבלה: מרכז מסירה של דואר ישראל בנווה יעקב ינוהל על ידי אנשים עם מוגבלויות • חיים מזעקי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת שרשרת האספקה בדואר ישראל: "זוהי זכות גדולה עבורנו לשלב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה ולהחזיר לקהילה בה אנו פועלים"

מרכז המסירה בנווה יעקב | צילום: דוברות דואר ישראל
מרכז המסירה בנווה יעקב | צילום: דוברות דואר ישראל

חברת דואר ישראל יצאה ביוזמה מרגשת בשיתוף המינהל הקהילתי בנווה יעקב ועיריית ירושלים, ופתחה בימים אלה במועדון הפיס בשכונת נווה יעקב מרכז מסירת חבילות ודברי דואר רשום של חברת דואר ישראל, שינוהל ויופעל בידי אנשים עם מוגבלויות.

במרכז החדש יעבדו שישה עובדים עם מוגבלויות שונות, ופתיחתו התממשה בזכות שיתוף פעולה עם מנהלת המינהל הקהילתי, דסי גורדון, ומנהלת הפרויקט במינהל מינדי כץ, שראו את הפוטנציאל החבוי בפרויקט שכזה, ורתמו גורמים נוספים כדוגמת אגף הרווחה בעיריית ירושלים. כזכיין של משרד העבודה והרווחה להפעלת תכניות תעסוקה, יצרה גורדון קשר עם זהבה קסוס, מנהלת בדואר ישראל ומי שאחראית על הכשרת העובדים במרכז החדש, ויחד הוציאו את היוזמה לדרך.

חיים מזעקי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת שרשרת האספקה בדואר ישראל, מספר כי היוזמה המרגשת נרקמה בעקבות הרצון של דואר ישראל יחד עם ועד השכונה לווסת את מסירת החבילות, להוריד את העומסים וזמני ההמתנה מהדואר. "הפתרון שהוצע על ידי המינהל הקהילתי הוא מבחינתנו WIN WIN: אנחנו שותפים למיזם מרגש, מספקים עבודה לאנשים עם מוגבלויות ומשלבים אותם בקהילה, מתחברים לתושבים, וגם מייעלים את שירותי הדואר ומספקים חבילות ללקוחות במקום שקרוב לביתם. זוהי זכות גדולה עבורנו לשלב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה ולהחזיר לקהילה בה אנו פועלים".

מזעקי הוסיף: "לדואר ישראל יש כ-700 מרכזי מסירה חיצוניים המופעלים ברובם על ידי עסקים קטנים, וכך אנו שותפים ותורמים לפיתוח עסקים קטנים בקהילה, בעיקר בתקופה כה מורכבת עבורם. המודל שראינו בנווה יעקב הוא מודל ייחודי, והלוואי ונוכל לאמצו בישובים נוספים, ולהתחבר לקהילה המקומית. ההיערכות הניהולית, הלוגיסטית והתפעולית במקום החדש היא אתגר שמצריך היערכות יום-יומית מצד מפעילי המרכז ומדריכיהם. העובדים עברו הכשרה מלאה מדואר ישראל על מנת למסור עבורנו חבילות ודואר רשום".

מנהלת המינהל הקהילתי, הדסה גורדון, אמרה "אנו מודים לחברת דואר ישראל שהרימה את הכפפה ותאפשר לנו לתמוך בעובדים עם מוגבלויות ולשלב אותם בשוק העבודה ומאידך לשרת את תושבי השכונה ביעילות גבוהה יותר. אנו נוטים לשאול כיצד אנו יכולים לתרום לאנשים עם מוגבלויות, וכאן המצב הפוך – העובדים מחפשים כיצד לתרום ולהירתם למען הקהילה. מדובר בזרוע נוספת וייחודית המסייעת להשתלבות אנשים עם מוגבלויות בחברה, הממלאת את ליבם של העובדים בגאווה גדולה".

המרכז החדש פתוח למסירת חבילות לרווחת תושבי השכונה בימי ראשון עד חמישי בין השעות 14:00-18:00, וביום שישי בין השעות 9:00-11:00.

השארת תגובה