קורס פסיכומטרי מומלץ

ההתלבטות בין קורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית כיום מאוד מאתגרת – ההיצע רב, האינטרנט מוצף באינפורמציה, וכל מכון מבטיח לכם הרים וגבעות. אבל אל תיתנו לכל זה לבלבל אתכם. אם תנהגו בנחישות, תוכלו לבחור את קורס הפסיכומטרי האיכותי והמומלץ, שיביא אתכם לבחינה כשאתם במיטבכם. עשינו סקר ובדקנו כמה גורמים שיעזרו לכם לבחור את הקורס המתאים ביותר

קורס דיגיטלי
קורס דיגיטלי

עד לפני כמה שנים היו מספר מכונים בודדים ששלטו בשוק, כמו אנקורי, קידום, יואל גבע ו-IQ, אבל כיום ההיצע התרחב והתמונה כולה השתנתה. נוספו מכונים חדשים, כמו מור קורן, ניב רווח וליאור כהן. כל מכון מציע דגשים אחרים וכל מי שמעוניין ללמוד לבחינה יכול למצוא קורס שיענה על כל צרכיו: החל מקורס עם דגש טכנולוגי, למי שצריך שהכל יהיה זמין באפליקציה ועד לקורס עם כיתות קטנות שמאפשר תקשורת ישירה עם המדריך.

נבדוק קריטריונים חשובים שישפיעו על הציון ועל חוויית הלמידה: רמת הוראה, גודל כיתה וציון סופי של תלמידי המכון על מנת לבחון היטב את בית הספר לפני שנרשמים לקורס פסיכומטרי.

רמת הוראה – מי שידריך וילמד אתכם במהלך חודשי הקורס הוא כמובן המדריך. ישנם מכונים שמעסיקים מדריכים חסרי ניסיון, כאלה שעברו קורס הכשרה קצר והתחילו ללמד. מצד שני, ישנם מכונים שמקפידים להעסיק רק מדריכים בעלי שנות ניסיון רבות. בסופו של דבר גם אם רמת הספרים מצוינת והשירות הכללי של המכון מצוין אף הוא – מדריך לא מנוסה עלול לפגוע ביכולת הקליטה וההבנה של התלמיד, מה שיפגע גם בציון הסופי שלו. איך בודקים – מבקשים מהמכון שיעור ניסיון עם המדריך שעתיד ללמד אתכם במהלך הקורס.

גודל הכיתה – מספר התלמידים הלומדים יחד בכל שיעור הוא אחד הקריטריונים הכי משפיעים על קצב הלימוד ועל היחס האישי שהתלמיד יקבל במהלך הקורס. הרבה תלמידים לא מקדישים לעניין זה מספיק מחשבה. בחלק מהקורסים המוצעים כיום, לרוב במכונים הגדולים, מספר התלמידים בכיתה יכול להגיע לכ-35 תלמידים. חשוב להבין, ללמוד בכיתה גדולה שכל תלמיד עומד ברמה שונה מקשה גם על התלמיד וגם על המדריך. במכון של מור קורן יש הקפדה על כיתות קטנות עם רמה אחידה של תלמידים, ועל ממוצע של 10 תלמידים בכיתה. איך בודקים – שואלים את נציג המכון מה מספר התלמידים המקסימלי בכיתה.

ציון סופי – כיום הציון הממוצע של רוב הנבחנים אשר נרשמים לקורס הכנה הוא באזור 545 נקודות. הממוצע הארצי נמוך מזה. מכון איכותי שומר על רישום מסודר של ציוני תלמידים ממועדים קודמים, לכן כדאי לבקש לראות ציונים של תלמידים שעברו את הבחינה. אחד המכונים הבולטים מבחינת תוצאות גבוהות הוא מכון הפסיכומטרי של מור קורן – הציון הממוצע של תלמידיו הוא כ-635. כלומר, כ-100 נקודות מעל הממוצע הארצי. עוד נתון מדהים שגילינו בבדיקה הוא שאחד מכל כ-5 תלמידים הלומדים אצל מור קורן מקבל ציון הגבוה מ-700. איך בודקים – מבקשים לראות רשימה שמית של תלמידים עם ציונים ממועד הבחינה האחרון.

בסקר שערכנו מצאנו כי הקורס המומלץ הוא קורס פסיכומטרי של מור קורן. ביקשנו ממור קורן לשתף אותנו, איך התלמידים שלו מצליחים להוציא ציונים גבוהים משמעותית מהממוצע הארצי: "לא מדובר בסוד כמוס, האמת די פשוטה. קורס מנצח מורכב ממדריך טוב, כיתה קטנה שתאפשר למורה ללמד בקצב אחיד מספר גדול של תרגילים בכל נושא וחומר לימוד מעודכן בדומה לשאלות במבחן הסופי במרכז הארצי.

"חלק גדול מהמכונים מציגים גימיקים לתלמידים, לדוגמה אפליקציה נחמדה, לוח חכם ועוד עזרים טכנולוגיים במקום לתת לתלמיד את המרכיבים הכי יקרים – חומר לימוד עדכני, יחס אישי ומענה אישי לכל אורך הקורס. אלו הגורמים החשובים שישפיעו על הציון הסופי של התלמיד".

לסיכום: רגע לפני שאתה נרשם לקורס פסיכומטרי שישפיע על הקבלה שלך לאקדמיה, אנו ממליצים לך ללכת לשיעור ניסיון, לראות את חומרי הלימוד של המכון ולבחור בקורס שיכין אותך למבחן בצורה הטובה ביותר. לפרטים על קורס פסיכומטרי מומלץ לחץ על הקישור.

השארת תגובה