אוד מוצל מאש: שנתיים לפטירת האדמו"ר

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: "אנו שמחים שהשנה, בניגוד לשנה שעברה, ניתן לקיים את ההילולא של כ"ק האדמו"ר מקאליב שהיה אביהם של ישראל'

האדמור מויזניץ בקאליב, צילום יהושע פרוכטר (1)
האדמור מויזניץ בקאליב, צילום יהושע פרוכטר (1)

נשלמות ההכנות לקראת יום ההילולא השני להסתלקותו לשמי רום, של אביהם ואוהבם של ישראל, אוד מוצל מאש, כ"ק האדמו"ר מקאליב זיע"א. לקראת יום ההילולא שיחול מחר ( יום שני) כ"ג ניסן, התקיימה ישיבת הכנה משותפת למוסדות קאליב ולמועצת בתי העלמין, על מנת להכין את כל הנדרש לעליית ההמונים לציון הקדוש בהר המנוחות. בשנה שעברה בשל הסגר, התקיימה עליה מצומצמת לציון הקדוש, ורבים רבים שביקשו לעלות התפללו והזכירו את נשמתו הטהורה בביתם. השנה צפויים המונים לעלות לציון ולשפוך ולהעתיר שיח ותפילה ותחנונים, בעד צרות הכלל והפרט, כאשר בועדה המארגנת את סדרי ההילולא דואגים בשילוב עם מועצת בתי העלמין לתאורה והצללה על כל אזור הציון הק' וכן לכיבוד קל שיוגש לבאים בכל מהלך ההילולא.

במסגרת סדר יום ההילולא, צפוי להתקיים בשעה 16:30 מעמד תפילה ברוב עם בראשות גדולי האדמו"רים ותלמידיו של כ"ק האדמו"ר מקאליב זיע"א. במועצת בתי העלמין, נערכו לתאם עם חברת אגד על תגבור הקווים להר המנוחות לקראת שעת עצרת התפילה ולאורך כל יום ההילולא, על מנת לאפשר לקהל ההמונים לעלות ולפקוד את הציון שנודע כמקום המסוגל לישועה בפרט באלו הצריכים לזרע של קיימא ושאר ישועות נשגבות. כפי שהבטיח בצוואתו הקדושה: 'מי שיבוא על ציונו להתפלל אשפוך עליו דמעות כמים שתתקבל תפילתו…'.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: 'הרבי מקאליב היה אוהבן ואביהן של ישראל. למרבה הצער ביום ההילולא הראשון לפטירתו, קהל ההמונים שביקש לעלות לקברו, לא היה יכול לעשות זאת בשל הסגר. השנה אנחנו שמחים שמתאפשר לציבור הקדוש לעלות ולשפוך שיח בציון ולהתפלל למען ישועת עם ישראל. אנחנו במועצת בתי העלמין, עשינו את כל ההכנות הנדרשות , על מנת שהציבור יוכל בקלות לעלות ולהתפלל ולהשתתף בעצרת התפילה הגדולה בציון'.

השארת תגובה