איזה קורס פסיכומטרי הכי טוב?

הבחינה הפסיכומטרית מדירה שינה מעיניהם של צעירים רבים. בשקלול עם ציוני הבגרויות, קובע ציון הפסיכומטרי לאיזה תואר ניתן להתקבל ואיפה ללמוד. לציון, אם כן, יש משקל רב בעיצוב עתידם של צעירים ובהתאם לכך יש מגוון של קורסי פסיכומטרי שמתחרים ביניהם. השאלה החשובה היא מי מבין כל המכונים מוביל באופן הכי טוב את קורס הפסיכומטרי בישראל?

מחשב: צילום freepik
מחשב: צילום freepik

על מנת לענות נכון על השאלה, יש לפשט את המושג "הכי טוב" לתת-קטגוריות של איכות: ספרי לימוד, רמת הוראה, ניסיון המדריכים וגודל כיתות הלימוד. אבל לא תמיד קל לבדוק את איכות הספרים או את רמת המדריכים במכונים השונים. לכן נוסיף שני קריטריונים חשובים – המלצות וממוצע מיונים. אין תחליף להמלצה אמיתית שכתובה בגוגל חוות דעת או המלצה של חבר. הקריטריון האחרון – הציון הממוצע – הוא החשוב ביותר, רק חבל מאוד שתלמידים רבים לא טורחים לבדוק אותו!

ספרי לימוד – כל תלמיד שניגש לבחינה וכל מדריך עם ניסיון ומינימום יושרה יסכימו עם האמירה שחלק גדול מהלימוד במהלך הקורס ומההצלחה של התלמיד הוא תרגול באופן עצמאי. במהלך הקורס התלמידים נפגשים עם המדריך פעמיים-שלוש בשבוע למשך כ-5 שעות. בשאר הזמן יש ללמוד לבד באמצעות ספרי הלימוד של המכון. לכן חשוב לבדוק את הספרים, את סגנון השאלות בהם, את רמת הקושי וכמה דומה התרגול בספרים לשאלות בבחינה הסופית. בנוסף, יש לבדוק שהתשובות מפורטות וההסברים ברורים. חשוב להבין, תרגול ממערכת לימוד עם תרגילים ברמה נמוכה לא יביא לשום תוצאה. בהשוואה של מספר ערכות לימוד, ערכת הספרים שבלטה היא זו של המכון מור קורן. רמת הקושי בספרים הייתה רמה אחת מעל הספרים שנבדקו, הטכניקות לפתרון קצרות ויעילות ויש כמות מספקת של תרגול לבחינה.

מדריכים – מדריך טוב הוא קודם כל מדריך בעל ניסיון של לפחות כמה שנים טובות בהדרכה. הוא מתעדכן מדי מועד על סוגי השאלות בבחינה האחרונה, יודע לתקשר עם תלמידים ומסביר במילים הכי פשוטות כדי לעזור לתלמיד להבין את החומר. והכי חשוב – הוא נגיש לתלמיד במהלך השיעור ולכל אורך הקורס. לכן – בקשו המלצות, שאלו מהו הניסיון הקודם של המדריך ולכו לשיעור ניסיון. מהבדיקה שערכנו ומההמלצות שקראנו מור קורן ויואל גבע מובילים.

גודל כיתת הלימוד – מדובר בצורך שמשתנה מתלמיד לתלמיד. יש מי שנוח לו לשבת בכיתה גדולה עם עוד עשרות תלמידים, כי הוא נהנה מהאווירה הקבוצתית ומהתחרות. אך הרוב המכריע של התלמידים יעדיף כיתה קטנה, לטובת ריכוז ותקשורת ישירה עם המדריך במהלך הקורס. תלמידים ששוחחנו איתם שיתפו שהם מעדיפים כיתות קטנות יותר, לאחר שהתנסו בלימוד לא מוצלח בקבוצה גדולה. בבית הספר של מור קורן מלמדים בכיתות של 10 תלמידים, שלדעת רבים הוא גודל אידיאלי.

המלצות וציון ממוצע – בסופו של דבר המידע שהכי כדאי לסמוך עליו הוא המלצות מתלמידים שעברו את הקורס. אל תהססו לשאול תלמידים שלמדו במכון על חוויית הלימוד שעברו במהלך הקורס. בִדקו גם ביקורות בגוגל חוות דעת. זהירות! לא להאמין למה שרשום בפורומים. חלק גדול מחוות הדעת שתקראו נכתב על ידי עובדי המכון. לא פעם קראנו השמצות של מכון על מכון מתחרה. בקשו לראות גיליון ציונים של תלמידים ממועדים קודמים. לא במפתיע, גם בקטגוריה זו הוביל בית הספר של מור קורן, הציון הממוצע של תלמידיו הוא כ-640 נקודות! מכובד מאוד! יותר מ-100 נקודות מעל הממוצע הארצי.

לסיכום: בסקר שערכנו, בית הספר של מור קורן בלט לטובה. יחד עם זאת, אנו ממליצים לכולם לא לוותר על בדיקה משלכם בין כמה קורסי פסיכומטרי. בקשו מההורים לעזור לכם בהחלטה וללכת איתכם לשיעור ניסיון במכונים השונים. כך תגלו בעצמכם איזה קורס הוא הכי טוב בשבילכם. זו החלטה חשובה ורצוי להגיע אליה בלב שלם.

השארת תגובה