קיבלתי דרישת כופר מה עלי לעשות?

צילום פריפיק עו"ד להתמודדות עם סחיטה ודרישת כופר, צילום פריפיק
צילום פריפיק עו"ד להתמודדות עם סחיטה ודרישת כופר, צילום פריפיק

העידן המודרני והדיגיטלי מתאפיין בשינויים והתפתחויות טכנולוגיים רבים המשפרים את איכות חיינו ומעניקים לנו נוחות ושיפור ביכולות. לצד זאת, השימוש התדיר במחשבים וברשת האינטרנט יוצר גם מגוון רחב של איומים וסכנות חדשים שהמרכזי והחמור שבהם הינו דרישת כופר על רקע מיני או בשל הצפנת מידע ונתונים אלקטרוניים.

במהלך השנים האחרונות, הולכת ומתרחבת התופעה של קבלת הודעות מייל הכוללות איומים שונים כאמצעי סחיטה ודרישת כופר. אחת הדרכים הנפוצות לדרישת כופר הינה הצגת הוכחות מזויפות כי ברשות התוקף יש מידע רגיש, אישי ואף אינטימי הנוגע לקורבן התקיפה. בכל מקרה בו קיבלתם איומי סחיטה ודרישה לכופר במחשב או בטלפון הנייד, הרי שחשוב לפנות לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מקצועי מידי עורך דין המתמחה בתחום פשיעת מחשבים וסייבר. הכלל הראשון והחשוב ביותר הינו שלא להגיב להודעה וכמובן שלא לשתף פעולה עם דרישת הכופר וזאת גם במידה ונראה לכם כי בידי התוקף יש מידע רגיש במיוחד.

התמודדות נכונה עם מגוון איומי סחיטה ברחבי הרשת

קמפיינים של הונאה בתפוצה רחבה הפכו לתופעה ומגפה של ממש בעולם כולו וכמובן שגם במדינת ישראל. על אף אמצעי ההגנה ואבטחת המידע המשוכללים והמתקדמים, הרי שעדיין ניתן לפרוץ למחשב שלכם וזאת באמצעות שליחת הודעות מייל מאיימות או כאלה המנסות לפתות אתכם להקיש על קישור המוביל לאתר העלול לגורם נזקים למחשב שלכם. רבים מהאנשים המקבלים איומי סחיטה ודרישה לכופר, נאלצים להגיב ואף לשתף פעולה עם התוקף וזאת משום שהוא מציג נתונים הנראים כאמינים וזאת על אף שמדובר בהונאה, מרמה וזיוף שאין בהם ממש.

בדיקה במקור מידע אמין בתחום עבירות הסייבר מעלה שהתמודדות עם סחיטה ברשת על רקע מיני מתחילה בהמלצה שלא לעונת להודעות מסוג שכזה בשום מקרה ומצב ובמקביל לפנות לקבלת ליווי וייעוץ משפטי מידי עורך דין מחשבים מומחה בתחום פשיעה ברשת האינטרנט. תחום ועולם הסייבר התפתח בצורה מהירה במהלך השנים האחרונות, כאשר במקביל לשלל היתרונות שהקדמה מספקת בתחומי הביטחון, הכלכלה, השירותים החברתיים, העסקים ועוד, הרי שגם האקרים בעלי כוונות זדוניות מפתחים כלים ושיטות ההולכים ומשתכללים ויוצרים איום של ממש.

החשיבות בקבלת ייעוץ וליווי משפטי מידי עורך דין עבירות מחשב ואינטרנט

דרישות כופר וסחיטה במגוון שיטות ואיומים כוללות דרישה לקבלת כספים ולעתים קרובות מדובר בסכומים גבוהים. אחת הדרישות השכיחות הינה להעברת התשלום בביטקוין וזאת בתמורה לאי הפצה ופרסום של מידע רגיש, אינטימי או מפליל של הקורבן. פנייה לקבלת שירותים משפטיים בתחום פשיעת מחשבים וסחיטה ברשת, הינה חיונית ומועילה למדי שכן בידי עורך הדין ישנם כלים ושיטות שונים שיאפשרו לאתר את ההאקר, למנוע הפצה של מידע אינטימי במידה והוא קיים ברשותו וכמובן להרתיע אותו ואף לזהות את הכתובת ממנה נשלח האיום ולעצור את התוקף.

לסיכום, התופעה של שליחת דרישת כופר ומגוון ניסיונות סחיטה ואיומים ברחבי רשת האינטרנט הולכת ומתרחבת וכיום היא הגיעה לממדים עצומים. בכל מקרה בו קיבלתם מייל חשוד או דרישה להעברת כספים, הרי שיש להבין כי מדובר בהונאה ואין לשתף פעולה, לענות להודעה או לבצע פעולה כלשהי ששולח המייל דורש מכם. במקביל, מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מידי עורך דין מומחה שיספק לכם מענה מקצועי והגנה מפני כל איום.

השארת תגובה