"הילדים זקוקים למישהו שיקשיב להם וישמע אותם" 

את הדברים אמר הגר"ש שטינמן בהתייעצות חינוכית לרכזי 'זה לזה' • הרב שמואל הולס מנכ"ל הארגון: "החונך הופך למעשה הדמות החינוכית של האב, התומכת, מעניקה בטחון ויציבות בכל ימות השנה ובפרט בתקופות חגים שזקוקים לכך במיוחד"

זה לזה - ביקור והתייעצות אצל הגרש שטיינמן
זה לזה - ביקור והתייעצות אצל הגרש שטיינמן

ביקור מרומם קיימו רכזי פרויקט החונכים של ארגון 'זה לזה' אצל חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת אורחות תורה  הגר"ש שטינמן בו זכו לקבל את הכוונתו החינוכית במגוון סוגיות הנוגעות לפעילותם של הרכזים והחונכים במסגרת פרויקט החונכים והכרעה בנושאים העומדים על הפרק. בביקור השתתפו מנהלי הארגון בראשות הרב שמואל הולס, רכזי הסניפים ורכז פרויקט החונכים הרב יהודה פריזנד.

הרב שמואל הולס מנכ"ל הארגון סקר בפני ראש הישיבה את הפעילות של הפרויקט החשוב כאשר החונך הופך למעשה הדמות החינוכית של האב. כל ילד יתום יושב עם החונך מידי שבוע כשהחונך עוקב אחר ההתקדמות הלימודית, ומהווה כתובת עבור הת"ת כמו גם האמא, בכל הנוגע להתפתחות הלימודית והחינוכית, וגם הרגשית והמקצועית. החונך מלווה את הילד על כל צעד ושעל תוך מענה וטיפול מקצועי במקרה הצורך.

במסגרת פרויקט החונכים מלווים החונכים מידי שבוע את התקדמותם הלימודית, ומצבם הרגשי והנפשי.

רכז פרויקט החונכים הרב יהודה פריזנד הציג סוגיות שעולות על שולחנם של הרכזים וביקשו את הדרכתו החינוכית של ראש הישיבה.

במהלך המפגש המיוחד ציינו חברי המשלחת את הפעילות המתקיימת בימי בין הזמנים לקראת חג הפסח, בהם ניתנת לילדים הכנה רוחנית לצד פעילות חווייתית. בפעילות מגוונת ייחודית ומרעננת לקראת החג.

מרן ראש הישיבה הוסיף כי דווקא בערבי חגים ובפרט חג הפסח, הם זמנים שהקשיים בכל בית גדולים ובפרט בבית בו אחד ההורים אינו בנמצא ל"ע, הרי שקיימת חשיבות גדולה יותר לקיים את הפעילות.

הגר"ש שטיינמן הביע התפעלות מהיקף הפרויקט וציין כי מדובר בפעילות חשובה ביותר. "הילדים זקוקים למישהו שיקשיב להם וישמע אותם, בפרט כשאין להם דמות אב ברקע", ציין.

לסיום אמר ראש הישיבה לנוכחים והזכיר כי ביוצרות של פרשת החודש בשבת האחרונה נאמר כי "ניסן הוא חודש של ישועות מקיפות" והוסיף כי "זה חודש שנזכה לישועה גדולה בפרט בתקופה כזו שזו תקופה לא קלה" ובירך בחום רב את ראשי הארגון ופעיליו על הפעילות הגדולה והחשובה.

השארת תגובה