"עלה": צפו בקליפ שצולם במיאמי בתוך ימי הקורונה

הזמר והיוצר טל ועקנין בלהיט קצבי חדש ומחזק – "עלה", המסכם את השנה המורכבת שעברה על העולם • את השיר מלווה קליפ ייחודי, המורכב מסצנות חינניות של יהודים מפורסמים מרחבי העולם הרוקדים ומפזזים לצלילי השיר "עלה"

לאחר שנה מורכבת ומלאה בתמורות ובשינויים, הזמר והיוצר טל ועקנין המופיע מעל לעשור בציר ישראל ניו יורק ואירופה באירועים וקהילות יהודיות חוזר בלהיט קצבי חדש ומחזק – "עלה", אותו כתב והלחין בהשראת התקופה יחד עם מעיין טמיר למשנתו של הרב קוק.

"השיר הוא אוסף של תחושות החבויות בכולנו", אומר טל, "מתוך המציאות המורכבת אותה חווינו בשנה האחרונה צמחו מילים וצלילים הנועדו לחזק אותנו באמונה שלימה שהכל מגיע מלמעלה. אולי הקורונה לא נועדה לזרוע הרס אלא ללמד אותנו קצת על אמונה ביטחון אחדות אהבה ושמחה. שמחה מהפשטות, מהתום ,מהילדים שלנו מהדברים הבסיסים אותם החשבנו כמובנים מאליהם. אני חושב שככל שאני מביט במילים אני מבין שהשיר הזה הוא רלוונטי לכל תקופה. היופי בסינגל הזה שהוא צמח מתוך אהבה גדולה שהציתה כמו איזה עמוד אש עוד ועוד אנשים לתוכה".

ספר לי על זה?

הייתי לפניי כחודשיים בסיבוב הופעות במיאמי ,שהייתה דיי פתוחה גם בשיא הקורונה ותמיד שאני מגיע למיאמי אני מתארח אצל החבר שותף אח שלי גד אלבז. בתום סיבוב ההופעות לילה לפני שהיינו צריכים לחזור היינו בדירה שלו מול הים ואז אני אומר לגד 'תקשיב אחי בא לי לבכות'.

השיר ״עלה״ כפי שאתה יודע מוכן, ואין לי מושג איך אני מצלם לו קליפ בארץ, הכל סגור ואני כל כך רוצה להוציא לו קליפ משמח מקפיץ מעודד, אנשים כל כך צריכים את זה. גד אומר לי: "תדחה את הטיסה בוא נדבר על זה עם שלומי" (המפיק שלהם).

תוך 24 שעות העמדנו סט מטורף במרכז הטיילת של מיאמי יחד עם גד אלבז, רודי רוכמן, אהרון הולדר, שלומי כהן יוסף מסה, שרון קושניר, בנימין אלבז, שמוליק בן הרוש, ידידיה רבי-ג׳וג׳ו, מאיר אלזס, שאול לוי ,פרנק בוסטה, שחקנים סליבריטאים וזמרים שהתגייסו כולם לטובת המטרה החשובה הזו לשמח את עם ישראל ופיזזו בקצב למילות השיר המחזק הזה .

טל, לקראת סיום הראיון מה היית רוצה לבקש מהקוראים שלנו?

קודם כל תהיו חזקים, תאמינו שהכל יהיה בסדר, ״מחשבה טובה בוראת מציאות״. תשמחו תרקדו תשירו ותעבירו את זה הלאה בכדי שנוכל להגיע לאוזניים ומשם ללבבות לנשמות.

 

מילים: טל ועקנין ומעיין טמיר מתוך כתבי הרב קוק

האמנתי בך וידעתי, ידעתי השם
כי גם אם אלך ונפלתי אני תמיד מוצא אותך
בין הדפים והשורות
בין מחשבות שמתפזרות
בין הלבחור בין רע לטוב
בין הלדעת לאהוב
במעלה המדרגות
חושב רודף אחריי הלב
שומע צליל שמגלה

עלה למעלה עלה כי כוח עז לך על כנפיי נשרים אבירים אל אל תכחש בם פן יכחשו לך דרוש אותם וימצאו לך

אני האמנתי בך וידעתי אני ידעתי השם
כי גם אם אלך ונפלתי אני תמיד מוצא אותך
בין המילים המנגינות
בין מעשים וכוונות
בין הילדים והקירות
לחזור הביתה לגלות
בין הנסתר והנגלה
עולם חדש שמתגלה
והפשוט שממלא
דור שהולך על הקצה
רוצה עכשיו לא מחכה
שומע צליל שמגלה

עלה למעלה עלה כי כוח עז לך על כנפיי נשרים אבירים אל אל תכחש בם פן יכחשו לך דרוש אותם וימצאו לך

הלב צועק ומבקש להתעלות
אלפיי קולות מליון צלילים ומנגינות
המבקשים בלב אחד בקול מלא
לשמוע צליל שיגלה

עלה למעלה עלה כי כוח עז לך על כנפיי נשרים אבירים אל אל תכחש בם פן יכחשו לך דרוש אותם וימצאו לך

השארת תגובה