שבועיים לחתונה התברר: הכלה גויה

שבועיים לפני החתונה התגלה: המסמכים עימם עלו ארצה אשה ובתה – מזוייפים • ה'כלה' טוענת: חייתי כאן כיהודיה, ברוסיה מתחשבים ב'דת' של האבא

חופה (אילוסטרציה)
חופה (אילוסטרציה)

את הסיפור הזה פירסם העיתונאי שמעון איפרגן במערכת mako: לפני 27 שנים עלתה ארצה אשה עם בתה כשהיא מציגה 'תעודה' המאשרת את יהדותה. על סמך התעודה אותה הציגה קיבלו האשה וביתה מעמד עולים חדשים כולל סל ההטבות הנלוות.

לאחרונה ביקשה הבת להתחתן עם יהודי ישראלי והם כבר קבעו תאריך לחתונה, אלא שהחתן ביקש מהכלה לעבור תהליך אמיתי של בירור יהדות, המקובל גם על גורמי הדת שיאשרו להם להנשא 'כדת משה וישראל'.

ה'כלה' הגישה לדיינים את המסמכים המלמדים כי ארבעה דורות בשושלתה נחשבים כיהודים.

הדיינים שלחו את המסמכים לבדיקה בלשכת הקשר 'נתיב', להם קשרים במדינות ברית המועצות כולל ארכיוני עבר. בנוסף נשלחו התעודות לחוקר במעבדה לזיהוי פלילי.

על פי בדיקת נתיב, תעודת היהדות של הסבתא רבבא – מזוייפת כך שה'כלה' איננה יהודיה כלל ועיקר. בנוסף העיד החוקר מהמעבדה לזיהוי פלילי, כי יש חשד שהמסמכים ה'מעידים' על יהדותה ואותם מסרה לדיינים – מזויפים או לא תואמים את האמת.

ה'כלה' טענה כי כל חייה גדלה כיהודייה וכי כמה מבני משפחתה נרצחו בשואה. בנוסף טענה כי אביה הוא יהודי (והיא 'מזרע ישראל') וברוסייה מקובל לרשום את לאום האם כמו לאום האב- ומכאן הטעות.

תגובה אחת
  1. תספרו למגיירים בפקס איזה נזק הם עושים ל"מתגיירים" ולכל הדורות אחריהם

השארת תגובה