מלחמת הסטטוסים: ליברמן נגד גלאון

מלחמת סטטוסים בפייסבוק: שר החוץ ליברמן: צריך להכניע את החמאס ■ גלאון: זו הפעם ה-3452 שהוא אומר את זה

לוגו פייסבוק
לוגו פייסבוק

הבוקר התייחס  שר החוץ אביגדור ליברמן על המשך הירי מצד החמאס ברצועת עזה, ועל אמירות של שרים וחברי כנסת להגיע להסכם או למהלך חד צדדי עם החמאס, ואומר כי גם אם זהבה גלאון הייתה ראש ממשלה, גם היא הייתה מורה על מהלך צבאי נרחב כי למוטט את שלטון החמאס. וכך כותב ליברמן בדף הפייסבוק שלו:

להכניע את החמאס!

"אני מקווה שעכשיו ברור לכולם שמדיניות 'השקט ייענה בשקט' פירושה שחמאס הוא היוזם והוא זה שמחליט מתי, היכן, וכמה הוא יורה על תושבי ישראל ואילו אנו מסתפקים רק בתגובה, שגם אם היא חזקה היא עדיין רק תגובה.

חמאס שולט בגובה הלהבות ובעיתוי הנוח לו להפר את שגרת החיים של תושבי ישראל בכלל ותושבי הדרום בפרט. זה קרה אתמול, זה קורה היום וזה עלול לקרות גם ב- 1 לספטמבר וגם בערב ראש השנה.

ההצעה שנשמעת לאחרונה, לא להסדרה, לא להסכם ולא להתחייבות חד משמעית של הפלסטינים לשקט מעכשיו ולעד, פירושה היא מלחמת התשה, דבר שלמדינת ישראל אסור להיגרר אליו.

גם ההצעות למהלכים חד צדדיים שנשמעות הן הצעות של פוליטיקאים הסובלים משכחה ואני מזכיר לכולם מהלך חד- צדדי הקרוי "ההתנתקות" שכבר ננקט בעזה ועל תוצאותיו אנו משלמים עד היום". כותב ליברמן ומוסיף:

גם אם חס וחלילה זהבה גלאון היתה ראשת הממשלה ודב חנין היה מכהן כשר הביטחון, גם הם בסופו של דבר היו מורים על מהלך צבאי נרחב להפלת שלטון החמאס.

לכן, כשמדברים ברצינות על ביטחונם של תושבי ישראל צריך להבין שאין כל אפשרות אחרת למעט מהלך ישראלי נחוש שמשמעותו היא אחת – הכנעת החמאס". אומר ליברמן.

ליברמן בפייסבוק

זהבה גלאון בתגובה: זו הפעם ה-3452 שליברמן מציע להכניע את החמאס

בתגובה לדברים שנאמרו נגדה, ועל הדברים שאומר ליברמן כי רק מהלך צבאי יביא פתרון, כותבת לפני זמן קצר יו"ר מר"צ ח"כ זהבה גלאון בדף הפייסבוק שלה:

שר החוץ ליברמן כתב עכשיו בעמוד הפייסבוק שלו, שוב, סטטוס הקורא "להכניע את החמאס!" (סימן הקריאה במקור). הוא אפילו אומר שאם אני הייתי ראשת הממשלה הייתי "מורה על מהלך צבאי נרחב להפלת שלטון חמאס".

אם אני לא מתבלבלת בספירה, מדובר בפעם ה-3452 שליברמן מציע להכריע, להכניע, לרמוס לכתוש ולכבוש את עזה, לא רק במהלך מבצע "צוק איתן", אלא לאורך חמש השנים האחרונות. אני לא יודעת אם ליברמן מתכוון ברצינות להצעה האינפנטילית שלו, בדרך כלל הוא מצהיר עלייה מול מצלמות טלוויזיה או בדף הפייסבוק שלו, אך על פי הדיווחים בישיבות הקבינט כשצריך לקחת החלטות הוא פחות "אמיץ". אומרת גלאון ומוסיפה:

"אז אם כבר ליברמן העלה את זה, לו אני הייתי ראשת הממשלה, הייתי דואגת לכך שלא נגיע למבצע "צוק איתן". מזמן כבר הייתי מקפיאה את הבנייה בהתנחלויות, הולכת להסדר מדיני עם אבו מאזן בגיבוי הליגה הערבית והקהילה הבינלאומית, ומכירה בממשלת הפיוס הפלסטינית כדי שיהיה עם מי לדבר ברצועת עזה".

אבל אם אחרי 64 חיילים הרוגים, 2000 הרוגים פלסטינים והעובדה שתושבי הדרום נמצאים שוב תחת אש אחרי מבצע שלא שינה דבר, שר החוץ ממשיך לבלבל את המוח עם אמירות פופוליסטיות על "הכרעה" ו-"הרתעה", אני יודעת מה בטוח הייתי עושה אם הייתי ראשת הממשלה – הייתי שולחת אותו הביתה.

גלאון בפייסבוק

השארת תגובה