'לא נשתף פעולה עם המשטרה'

סיעת יהדות התורה הנפיקה שורת החלטות: לחקור הפסקת התחבורה בשושן פורים • לא תשתף פעולה עם המשטרה, עד להתנצלות • תנתק קשר עם כתבים וגופי תקשורת המפרסמים 'תחקירים' שקריים נגד החרדים

פתיחת מערכת הבחירות ביהדות התורה
פתיחת מערכת הבחירות ביהדות התורה

חברי סיעת יהדות התורה התכנסו לישיבה מיוחדת, בעקבות פסיקת בג”ץ להכיר בגיור רפורמי כיהודי ובשלן מה שכינו “המשך התעמרות קבינט הקורונה ומשטרת ישראל בציבור החרדי”.

הסיעה “דוחה מכל וכל את החלטת בג”ץ על הכרה בגיור רפורמי וקונסרבטיבי”, והודיעה כי “תציב כתנאי הצטרפות לקואליציה עתידית לחוקק חוק גיור על פי ההלכה ופסקת ההתגברות”.

בהודעת הסיעה נאמר עוד, כי “סיעת יהדות התורה רואה בחומרה את החלטות הממשלה וקבינט הקורונה המתעמרות בציבור החרדי ומתעלמות מצרכיו, מפחד התקשורת המוטה והמסיתה נגד הציבור החרדי”.

הסיעה דורשת לחקור את ההחלטה על הפסקת התחבורה הציבורית בשושן פורים לירושלים – החלטה שהתקבלה זמן קצר  לפני כניסת השבת, שעה שעשרות אלפי איש שבאו או יצאו מירושלים היו בדרכים ללא שידעו שהתקבלה החלטה המונעת מהם לחזור לבתיהם.

סגן שר התחבורה, אורי מקלב, תיאר בפני חברי הסיעה את היערכות משרד התחבורה ביום חמישי האחרון לתגבור משמעותי של התחבורה הציבורית לירושלים וממנה בשושן פורים, ואת האבסורד בהחלטת קבינט הקורונה למחרת, בניגוד להיערכות משרד התחבורה.

הסיעה דורשת מיו”ר ועדת הכלכלה לכנס את הוועדה בהקדם “ולבטל את ההחלטה הבלתי חוקית ובלתי מוסרית בעליל שכוונה נגד הציבור החרדי, על מנת שהקנסות שניתנו מכוח החלטה זו יבוטלו”.

הסיעה מכריזה עוד, כי “לא תשתף פעולה עם משטרת ישראל ומבקשת מראשי הרשויות החרדיות לנקוט גם בצעד זה, עד להתנצלות משטרת ישראל על הדו”ח השקרי, בו תואר בין היתר כי אלפים מהציבור החרדי שותים לשוכרה בזמן קריאת המגילה או עריכת טישים בשושן פורים בבית שמש ובירושלים”.

ביהדות התורה טוענים כי “על סמך הדו”ח השקרי והמגמתי התקבלה ההחלטה על ההתעמרות בציבור החרדי בשושן פורים”.

בהודעה גם מובע חשש מסגר בחג הפסח: “סיעת יהדות התורה תיוועץ בגדולי ישראל על המשך שיתוף פעולה עם החלטות הממשלה וקבינט הקורונה, המוטות פעם אחר פעם נגד הציבור החרדי, כולל החשש של הטלת סגר בחג הפסח”.

יהדות התורה גם החליטה על החרמת כלי תקשורת, והכריזה על ניתוק “קשר עם כתבים וגופי תקשורת המפרסמים ‘תחקירים’ שקריים ומוטים נגד הציבור החרדי”.

השארת תגובה