בנט: כולם נגדי – אהיה ראש הממשלה

יו"ר ימינה תוקף את סער: "ניהל נגדנו קמפיין אנונימי ולא חוקי, רק כשנתפס על חם נזכר לקרוא להפסקת אש" • פוסל את לפיד: "הוא שמאל, לקח חלק במתקפה נגד המתיישבים בגירוש מגוש קטיף"

נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (4)
נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (4)

פחות משלושה שבועות לבחירות: יו”ר ימינה, נפתלי בנט, תוקף  בראיון שיפורסם מוסף ‘שישבת’ של ‘ישראל היום’, את יריביו הפוליטיים, מתייחס לחברו לסיעה לשעבר בצלאל סמוטריץ’, ומכריז: אני אהיה ראש הממשלה הבא.

על ירביו הפוליטיים אמר:  “אני מרגיש כאילו ציירו לי מטרה על הגב. כבר כמה חודשים סער מפרסם נגדי מסרים בצורה אנונימית. נתניהו עושה את זה כבר שנים. סמוטריץ’ התחיל קמפיין נגדי, גדעון ניהל נגדנו קמפיין אנונימי ולא חוקי במשך תקופה. רק כשנתפס על חם הוא הודה בזה, ואז נזכר לקרוא להפסקת אש. גם עכשיו חברי המפלגה שלו ממשיכים בהתקפות נגדנו.

“אני לא נותן ציונים. גדעון סער הוא פוליטיקאי מיומן, ולא אדם פסול. הדבר העיקרי שצריך היום הוא יזמות, אנרגיה, ניהול של משבר לאומי גדול. בזמן שאני הסתובבתי ברחבי הארץ, הקמתי מלוניות בתפקיד שר הביטחון ודאגנו להציל חיים, אני לא יודע מה הוא עשה. מנהיגים צריך לבחון ברגעי משבר”.

על בצלאל סמוטריץ’ אמר: “זה לא שהלכנו לשתות בירה ביחד בערב. באים לעבוד. אני מעריך את בצלאל. הופתעתי מהמהלך שלו להקמת מפלגה והכל, אבל אין לי ספק שביום שאחרי הבחירות נוכל לעבוד ביחד”.

“מתחילת הקמפיין”, הוא מוסיף, “סמוטריץ’ אומר שאין לנו ערכים יותר. שנלך עם ערבים ושמאלנים ואוהבי היטלר. אני חושב שזה לא רציני. מאכזב לראות קמפיין שכולו מבוסס על לתקוף אותנו”.

האמירה “ילד כאפות של ביבי” לא היתה קשה מדי?

“האמירות שלו ש’בנט הפקיר את הערכים’ הן קשות לא פחות”.

אדם אחד שבנט כן מוכן לפסול, הוא יו”ר יש עתיד יאיר לפיד, שבממשלתו אינו מוכן לכהן: “לפיד הוא שמאל. לא אהיה שותף להקמת ממשלה של השמאל. אני מסתכל לאורך השנים על המדיניות שלו, על המתקפה נגד המתיישבים בגירוש מגוש קטיף, על המאמר שלפיו הכסף ‘קבור בין איתמר ליצהר’. ברגעי האמת, לפיד שם בשמאל. אני אקים את הממשלה. את נתניהו נחליף רק מימין, לא משמאל”.

החרדים, לדבריו, “יכולים להיות שותפים בממשלה, אבל לא בעלי הבית. בעלי הבית של הממשלה הם הציבור כולו”.

בנט: “אם אני מגיע ל־15 מנדטים, אני אהיה ראש ממשלה. תאמין לי, אני יודע לעשות את זה. אני אצליח, בזכות העובדה שאני לא חלק מכת מחרימי נתניהו ולא חלק מכת מעריצי נתניהו. יש תחושה בחלק מהציבור הלאומי שישראל לא תתקיים ביום שאחרי נתניהו. הוא הצליח להטמיע את זה, אבל זה לא נכון. מייד אחרי פסח נלחץ את היד של נתניהו, נגיד ‘תודה רבה’ – ונחליף אותו”.

יו”ר ימינה מתעקש: “רק אני אמנע בחירות חמישיות. לא אתן שזה יקרה. נבנה ממשלת שינוי לאומית, יכולות להיות בה מפלגות שהן לא מהימין, אין לי בעיה עם זה, כל עוד ראשות הממשלה שלי. כל מי שבעד מדינה יהודית ודמוקרטית, יכול להשתתף בממשלת שינוי לאומית שתזניק את ישראל קדימה”.

בראיון מתייחס בנט גם לסגנון החיים שהוא מנהל: “הכסף מבחינתי הוא לא אישיו. זה לא שאני אוכל שבעה סטייקים ביום, או קונה פרארי. זה לא מעניין אותי. זה כן קנה לי את החירות להקדיש את כל חיי לעם הזה. קל יותר לבוא לפוליטיקה כשיש לך גב כלכלי. תחשוב שאם לפוליטיקאי אין תחלופה כלכלית, הוא לחיץ מאוד. בכל שנותיי לא פנו אלי עם הצעות לשוחד, כי אין טעם. זה מאפשר לא לדפוק חשבון לאף אחד, חוץ מלעם ישראל”.

תגובה אחת
  1. דווקא בחור נחמד, אינטליגנטי, רהוט, משכיל, יזם, זריז(ראיתם את גנץ), גם שר חינוך טוב אחרי שורת נפלים מסוגו של סער, שהיה הגרוע מכולם, כמעט. בקיצור חומר טוב
    אחד כזה שהייתי רוצה בתור חבר , אבל לא בתור ראש ממשלה שלי, למה? כי הוא לא שלי, הוא של המגזר שלו, ויעדיף אותו תמיד, וטוב שכך.
    רק שבשנים האחרונות נעשה קצת מבולבל, מחפש את זהותו העצמית.. חילוני/ ציוני/ דתי/ כמה דתי?/ ממלכתי/ מרכזי/ ימני/ קיצוני/ מתון/ בעד ביבי/ נגד ביבי/ בעד הנגד ונגד הבעד.
    מבין אותו, הוא תקוע בנישה הימנית דתית, שזה באמת מה שהוא, ומה שהבייס של מצביעיו מייצג ורוצה. וזו נישה מוגבלת בגודלה. ממש לא מספיקה לראש ממשלה.

    והנה. פתאום הזדמנות חוצת מגדרים, שמתעלמת מעמדות מדיניות/ חברתיות / מהכיפה / מהשלום /מהכל – גוש שונאי ביבי. תגיד שאתה נגד ביבי, ומאגר ענק של רל"בים חמוצים ייפתח בשבילך, גם התקשורת תלטף, גם מכוני הסקרים – כמו קסם. רק שהקסם חלף, ורגעי התהילה אזלו ממזמן, ונותר רק ההיבריס. תחושת ההחמצה של כמעט הייתי שם. וזה מתסכל, וכשמתוסכלים, עושים טעויות.

השארת תגובה