הגיע לישראל: שגריר איחוד האמירויות

צילום: יוסי זמיר, לע״מ
צילום: יוסי זמיר, לע״מ

השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס נפגש עם שגריר איחוד האמירויות בישראל מוחמד אל-חאג'ה. השניים דנו על היחסים בין המדינות ושיתופי הפעולה המדיניים והכלכליים.

השר אקוניס בירך את השגריר עם הגעתו הראשונה לישראל ותחילת כהונתו ההיסטורית. השניים סיכמו על שיתוף פעולה הדוק, למימוש הפוטנציאל הכלכלי האדיר שטמון בהסכם בין המדינות.

השר אקוניס: ״תחילת כהונתו של השגריר הראשון היא צעד היסטורי בקיומו של מזרח תיכון חדש אמיתי – במעשים ולא בדיבורים. חצי שנה מאז החתימה על ההסכם, היקף הסחר בין המדינות כבר הגיע לכ-300 מיליון דולר, ואין ספק שפתיחת השגרירות תאיץ את שיתופי הפעולה הכלכליים בין המדינות. המשרד לשיתוף פעולה אזורי עומד לרשותכם בכל עת על מנת לקדם את פירות השלום עבור עמינו ולהעמיק את שיתופי הפעולה בין המדינות״.

השגריר מוחמד אל חאג׳ה: ״בין ישראל ואיחוד האמירויות יש קשר מיוחד, אנחנו רואים בהסכם השלום הסכם שותפות אמיתי. כשגריר בישראל אעשה מאמצים להגביר את שיתופי הפעולה בין המדינות, אעבוד איתכם למימוש הפוטנציאל הכלכלי העצום, שמוערך ב-4 מיליארד דולר ויכול לשפר את האזור כולו. איחוד האמירויות פתוחה לרעיונות ופרוייקטים חדשים. התרשמתי מאוד מישראל, ואני מצפה להתחיל את עבודתי כאן״.

השארת תגובה