למכירה: ספרו של המקובל רבי יצחק כדורי

המקובל רבי יצחק כדורי
המקובל רבי יצחק כדורי

ספר ה"בן איש חי", העותק של גדול המקובלים בדור האחרון חכם יצחק כדורי מוצע כעת למכירה פומבית בבית המכירות צפונות ביום ראשון, בשעה 19:00 ברחוב עוזיאל 2, רמת גן.

מה שמרתק הוא העובדה שהרב כדורי אף כרך את הספר במו ידיו הקדושות ובגב הספר (בשדרה) רשם הרב כדורי בעצם כתב יד קדשו את שם הספר 'בן איש חי, א"ב', ואף חתם את שמו בראשי תיבות ' היכינ"י' [-ה'צעיר י'צחק כ'דורי נ'רו י'איר].

כידוע, סמוך לאחר עלייתו של הרב כדורי לארץ ישראל, הוא סירב – מטעמים הכמוסים עמו – לקבל על עצמו שום משרה תורנית, והתפרנס מכריכת ספרים. גם את ספריו האישיים היה כורך בעצמו, ועל גבי ספריו האישיים היה מוסיף גם חתימת בעלות "היכינ"י" [-ה'צעיר י'צחק כ'דורי נ'רו י'איר]. כמו כל דבר שעשה הרב כדורי, גם את כריכת הספרים הוא עשה באופן מושלם, כפי שגם ניתן להיווכח מהספר שלפנינו, הכריכה והכיתוב שעליה נשמרו במצב מיטבי.

המקובל רבי יצחק כדורי (תרנ"ט-תשס"ו), בילדותו אף הכיר וראה את הבן איש חי. קיבל תורה וקבלה מחכמי בבל ומחכמי ירושלים אליה עלה בשנת תרפ"ב, בשנותיו הראשונות בירושלים התפרנס מכריכת ספרים ולמד בישיבות "בית אל" ו"פורת יוסף" בעיר העתיקה. עם השנים התפרסמה גדולתו בחכמת הסוד ורבים עלו לביתו לקבל את ברכתו ועצותיו ולקבל קמיעות לישועה. נפטר בשיבה טובה בשנת תשס"ו, בהיותו בן למעלה ממאה שנה. ובהלוויתו השתתפו רבבות עם ישראל מכל גווני הקשת.

השארת תגובה