דורשים סדר • שיבושים בשדה התעופה בן גוריון

הבוקר נרשמו שיבושים קשים בנתב"ג. נוסעים רבים נתקעו בשדה התעופה בגלל מה שמכנים בוועד עובדי רשות שדות תעופה "מחסור חמור בכוח אדם"

שדה תעופה
שדה תעופה
ביום שני השבוע הכריזה הסתדרות העובדים על סכסוך עבודה ברשות שדות התעופה בגין הרחבת תופעת עובדי הקבלן ברשות ופגיעה בתנאי העובדים. ברשות מועסקים כ-3,400 עובדים וכ-500 עובדי קבלן. הוועד דורש להסדיר ולהגביל את סוגיית עובדי הקבלן ברשות מבחינת כמות העובדים, תפקידיהם וזכויותיהם. לטענת ההסתדרות ונציגות העובדים, ההתנהלות הקיימת של הרשות פוגעת פגיעה חמורה בעבודה המאורגנת.
דוברת הוועד טוענת הבוקר כי לסכסוך העבודה האמור אין שום קשר לשיבושים אתמול והיום בנתב"ג, מאחר וטרם חלפה תקופת הצינון בת שבועיים מרגע ההכרזה על סכסוך העבודה. לטענתה, השיבושים נגרמים נטו ממחסור אמיתי בכוח אדם.
אתמול, וכך גם היום, לא התבצעו במהלך הבוקר פריקת והעמסת מזוודות במטוסים, דבר שגרר עיכובים במהלך כל היום. מטוסים שלא יצאו בזמן, גם לא חזרו עם נוסעים אחרים בזמן. "לצערנו ההנהלה לא נערכה מבעוד מועד להגדיל את כוח-האדם לקראת העלייה במספר הנוסעים בחודשי הקיץ. אנו קוראים להנהלה לפתור מיידית את מצוקת כוח-האדם ולמנוע פגיעה בנוסעים", נמסר אתמול מהוועד.
לעומת זאת, הנהלת רשות שדות התעופה מסרה בתגובה כי העובדים במשמרת הלילה סיימו את מכסת המטוסים ואינם פורקים ומעמיסים את הכבודה. "כרגע ממתינים לטיפול כ-10 מטוסים. ההנהלה, אשר מודעת לפגיעה בציבור הנוסעים, עושה כל שעל ידה כדי להשיב את העבודה לסדרה".
השארת תגובה