נבחר הנשיא לבורסת היהלומים הישראלית

לאחר מערכת בחירות מותחת במיוחד, הוכרע כי היהלומן בועז מולדבסקי הוא הנשיא הנבחר של בורסת היהלומים הישראלית • מולדבסקי: "הבורסה ליהלומים היא מוסד חשוב לכלכלה הישראלית ואני משוכנע שנחזיר אתה לימיה הטובים"

בועז מולדבסקי | צילום: יח"צ
בועז מולדבסקי | צילום: יח"צ

לאחר מערכת בחירות מותחת במיוחד, אתמול בערב (יום א) במסגרת הסיבוב השני של הבחירות, הוכרע כי היהלומן בועז מולדבסקי, מבעלי קבוצת מולדבסקי, ומי ששימש כסגן נשיא הבורסה ליהלומים וכיו"ר מכון היהלומים, הוא הנשיא הנבחר של בורסת היהלומים הישראלית.

מולדבסקי (54) יחליף את יורם דבש, שכיהן כנשיא הבורסה ליהלומים בחמש השנים האחרונות.

מערכת הבחירות בבורסת היהלומים כללה שני סבבי הצבעות. בהצבעה שנערכה ביום ה' האחרון (18.2) אף אחד משלושת המועמדים לנשיאות: מולדבסקי, שי שניצר ונסים זוארץ – לא זכה ברוב הנדרש (45%). לפיכך נערכה היום הצבעה נוספת, בין שניצר למולדבסקי – וזה האחרון זכה ב-51% מהקולות.

בועז מולדבסקי מסר על בחירתו: "חברי הבורסה בחרו בהנהלה מנוסה ואחראית. לכבוד ולזכות עבורי להוביל את הבורסה בשנים הבאות, ובפרט בתקופה מורכבת ומלאת אתגרים בענף. הבורסה ליהלומים היא מוסד חשוב לכלכה הישראלית ואני משוכנע שנחזיר אתה לימיה הטובים"

מולדבסקי, (נשוי + 3) מנהל את קבוצת מולדבסקי שהוקמה ב-1948, והיא אחת החברות הוותיקות בבורסה המתמחה ביצוא יהלומים מלוטשים.

בורסת היהלומים הישראלית כוללת 3,200 חברי בורסה. ב-2019, יצוא היהלומים המלוטשים הסתכם בכ-4 מיליארד דולר. בפני הנשיא החדש יעמוד אתגר היציאה ממשבר הקורונה, שבשיאו ירד היצוא ביותר מ-70%. עם זאת בחודשים האחרונים נרשמה חזרה לצמיחה.

השארת תגובה