לפיד מאיים בשביל הכותרות

יאיר לפיד לא מצליח להתאפק ומנסה לקבוע לחרדים במי לבחור? לפחות לחב"דניקים: אם תצביעו לסמוטריץ – לא יהיו דוכני תפילין בישראל

יאיר לפיד
יאיר לפיד

שיחת טלפון התקיימה השבוע בין יו”ר יש עתיד יאיר לפיד לאחד מראשי חב”ד.

יאיר לפיד טילפן השבוע, אל אחד מראשי חב”ד. “אם תתמכו במפלגה של סמוטריץ’ ובן גביר, אני ארדוף אתכם”, אמר. “נגמר הסיפור על חנוכיות בכל צומת בחנוכה ובתי חב”ד בכל העולם. נגמר הסיפור שלכם על אהבת ישראל”.

ח”כ בצלאל סמוטריץ הגיב: “כל ההבדל בין חב”ד ללפיד באיום אחד. תנועת חב”ד מקפידה לא להזדהות פוליטית, אוהבת ומסייעת לכל יהודי באשר הוא ללא שום תנאי או שיוך פוליטי. כל כך הפוך מיאיר לפיד.

“אני בטוח שבחב”ד ימשיכו לאהוב את לפיד, לקרב ולארח אותו בשמחה גם אחרי האיום הזה. כי כאלה הם החב”דניקים כבר יותר מ-200 שנה”.

לאחר שהבין כי האיום על חב”ד האהודה פועל דווקא נגדו, פרסם לפיד הבהרה: “אני רוצה להבהיר: איני רודף ולא ארדוף אף אחד, בוודאי לא את חברי הטובים מתנועת חב״ד. תנועה רבת זכויות שרק אהבת ישראל ואהבת הארץ לנגד עיניהם. יחד עם זאת אני מביע דאגה עמוקה מכך שאיתמר בן גביר וחסידי הרוצח ברוך גולדשטיין יכנסו לכנסת”.

לפיד הוסיף: “אני אמשיך להילחם בכל דרך כדי שאף גורם לא יתן יד לגזענות, להסתה, ולפילוג נוסף בעם ולא יתמכו בכהניסטים המאיימים על שלמות עם ישראל”.

בנט הגיב על האיום: ”יאיר לפיד איים השבוע על אחד מראשי חב״ד שאם יתמכו במפלגה של סמוטריץ הוא ירדוף את חב״ד. מביש”, אמר בנט.

”אני אסיר תודה לחב״ד. בזכות חב״ד במונטריאול אבא ז״ל ואמא שלי וכולנו התחברנו ליהדות. חברים, חב״ד מציל אינספור יהודים בכל העולם מזה עשרות שנים. הם לא לוקחים שקל ממדינת ישראל. בכל אסון עולמי בהודו או נפאל הם שם עבורנו”.

לדברי בנט, ”שלוחי חב״ד מוסרים את נפשם יחד עם המשפחות שלהם בכל קצות תבל, במקומות קשים כמו סיביר, ונצואלה ואלסקה רק כדי להגיע לעוד יהודי.

”על כל זה לפיד מעז לאיים בגלל פוליטיקה?! הוא היה מעז לומר כך לקבוצת טייסים שרוצים להצביע למרצ?! על בית ברל היה מאיים?”‘.

בנט הוסיף: ”שלוחי חב״ד אהובים – המשיכו בדרככם. האיום האווילי הזה יתאדה לפח האשפה של ההיסטוריה. אני אוהב אתכם יחד עם כל עם ישראל”.

גם השרה אורלי לוי אבקסיס הגיבה לאיום של יאיר לפיד על חסידי חב”ד ואמרה: ”אני מזועזעת לקרוא בטורו של נחום ברנע ציטוטים מתוך שיחה של – על פי הפרסום – יאיר לפיד עם גורם בחסידות חב״ד. אין הגדרה אחרת לדברים חוץ משנאה תהומית, שיחת איומים, וניסיון פילוג מחפיר. לפיד מחוייב להבהיר את דבריו באופן מיידי. מי שלוקח את אהבת ישראל כבת ערובה, מעיד על עצמו ועל ערכיו יותר מכל”.

השרה עומר ינקלביץ: ‏”אני מקווה מאוד שהדיווח שגוי, יאיר לפיד . מימוש זכות דמוקרטית היא בעיניך עילה לרדיפת יהודים שכל חטאם בהפצת מסורת ישראל?!
רבבות יהודים בארץ ובתפוצות חייבים לחב”ד את זהותם היהודית, ואתה מאיים עליהם להתנכל להם? הבריונות הזו, מקלפת את המסיכה מעל פניהם של הטוענים להגנה על הדמוקרטיה”.

יו”ר מפלגת הציונות הדתית ח”כ בצלאל סמוטריץ’ הגיב: ”כל ההבדל בין חב”ד ללפיד באיום אחד. תנועת חב”ד מקפידה לא להזדהות פוליטית, אוהבת ומסייעת לכל יהודי באשר הוא ללא שום תנאי או שיוך פוליטי. כל כך הפוך מיאיר לפיד. אני בטוח שבחב”ד ימשיכו לאהוב את לפיד, לקרב ולארח אותו בשמחה גם אחרי האיום הזה. כי כאלה הם החב”דניקים כבר יותר מ-200 שנה”.

השארת תגובה