סקר: קשיש אחד מכל שני קשישים חש בדידות בסגר

מסקר שערכה חברת דנאל סיעוד עולה: 64% מהקשישים מעידים על התגברות תחושת הבדידות בימי הסגר השני, תחושה שרק התחזקה בימי הסגר השלישי • עוד עולה מהסקר: 55% מהקשישים תיארו עצמם כבודדים, עבור 82% הגעת המטפלת לביתם מסייעת להתמודד עם הבדידות, ו-כ 40% ממקבלי קצבה בכסף מעוניינים לחדש את הגעת המטפלת

סקר חדש שערכה חברת דנאל סיעוד מקבוצת דנאל, באמצעות חברת הסקרים Tack, שנערך במהלך הסגר השני ובחן את מידת הבדידות של הקשישים וההשפעה של הגעת מטפלת על ההתמודדות עם בדידותם, חושף נתונים מדאיגים: 64% מהמשיבים העידו על התגברות תחושת הבדידות בימי הסגר השני,55% מהמשיבים מתארים עצמם כבודדים, כ-37.5% חשים שאין להם עם מי לדבר, ו- 31.7% כמעט ולא פוגשים אדם קרוב במהלך שבוע שגרתי (ללא סגר או חגים).

הסקר, אשר נערך בקרב 120 קשישים שאינם עריריים, מתוכם 60 קשישים שמקבלים שירותי מטפלת מדנאל סיעוד, ו-60 קשישים שמקבלים קצבת סיעוד ובעבר קיבלו שירותי מטפלת, חושף את היותה של המטפלת המגיעה לבית הקשישים – מקור משמעותי ומרכזי בהפגת בדידותם: 81.7% מהמשיבים ענו כי הגעת המטפל/ת מסייעת להתמודד עם תחושת הבדידות, וכ- 38.3% ממקבלי הקצבה מעוניינים לחדש את הגעת המטפל/ת.

לדברי דרור פלנבאום, מנכ"ל חברת דנאל סיעוד: "בסגר השלישי, הקשישים בישראל נאלצו כבר כמעט שנה לשמור על ריחוק חברתי ונמנעו ככל האפשר ממפגשים. הסקר חושף את השפעותיה המדאיגות של תקופת הקורונה על אוכלוסיית הקשישים, ומראה כי קשיש אחד מכל שני קשישים חש בדידות. הסקר מוכיח בצורה מובהקת וברורה עד כמה חוק הסיעוד בישראל הוא חוק סוציאלי ומרכזי בקרב אוכלוסיית הקשישים. הסקר אף מחזק את העובדה כי המטפלות, אשר מגיעות לבתי הקשישים גם בימי הקורונה, עם מיגון מלא שמקבלות מחברות סיעוד – הן הגורם המרכזי אשר מפג את תחושת הבדידות, בייחוד בתקופה זו המאלצת אותם לשמור על ריחוק חברתי".

אודות דנאל סיעוד:

חברת דנאל סיעוד מקבוצת דנאל מתמחה בשירותי סיעוד על-ידי מטפלות ישראליות במסגרת חוק הסיעוד של ביטוח לאומי, ייעוץ והכוונה לבתי אבות, טיפול סיעודי, שירותי רווחה, הסדרת טיפול של עובד זר, סיעוד פרטי ומרכזי יום לקשישים. מידי חודש, דנאל סיעוד מעניקה שירותי טיפול לכ-30,000 קשישים ב- 34 סניפים ברחבי הארץ, במסגרת חוק הסיעוד של הביטוח הלאומי.

השארת תגובה