'הצלה של נפש' – מכתבו של חבר הכנסת

אליהו ברוכי, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
אליהו ברוכי, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ הרב אליהו ברוכי, כותב בהתלהבות לארגון "אור לאחים", בעקבות מעורבותו באירועים ובמאבקים שניהלו, כי " הצלה של נפש – הצלה של דורות!"

באיגרת מיוחדת, כותב ח"כ ברוכי, כי "המיסיונרים ציידי הנפשות, מבקשים את נפשם של יהודים שהם מזהים אצלם חולשה נפשית, חברתית, כלכלית או גופנית. דוקא את היהודים הם רוצים, את צאצאיהם של אלה שמסרו נפשותיהם על קידוש השם למען אמונה באֵ'ל חי.

"דוקא את היהודים הם מבקשים, כי בכך גודעים נפש משרשרת דורות של אלפי שנים, שהמיסיונרים הנוצרים לא יכלו להם במוקדי האש של האו-טו-דה-פה, לא הכריעום בחרבות וכידוני מסעי הצלב ולא הכניעום בפוגרומים של גזירות ת"ח ות"ט.

"והם יודעים, שכאשר קורעים ומנתקים נפש יהודית אומללה מחיק עמה, הם מנתקים עִמה דורות אחרי דורות".

ח"כ ברוכי מציין כי "את הסוד המאיים הזה (של סכנת קריעת וביתוק נפש משרשרת הדורות – המעתיק), יודעים היטב בארגון 'אור לאחים', המשקיעים לב ונשמה וגם משאבים, כדי להציל נפשות. הם עושים זאת בפעילות גלובלית של מניעת אירועי מיסיון כדי לסכל טמיעה, ולא מוותרים על אף נפש מישראל, לחלץ אותה "בפינצטה", מבין בולעי הנפשות".

הח"כ מוסיף ומעיד ממראה עיניו ומפעילותו המשותפת עמם, כי "'אור לאחים' ניצב בחזית נגד התבוללות של יהודים בקרב הגויים. למגינת לב, גם בארץ ישראל מגיעים יהודים לנישואי תערובת, לעתים בבלי-דעת שהצד השני אינו יהודי. 'אור לאחים' נכנס לעבי הקורה, ומציל יהודים ויהודיות מרדת שחת".

לסיכום, הוא אומר דברו: "לכן, אני רואה לי זכות גדולה, כמובן גם חובה, לסייע להם. ואני קורא לכל מי שעם ישראל יקר לו – שיקום ויסייעם, במעשה, בפעולה ובתרומה.

"וה' יתברך, שומר עמו ישראל לעד, ישמור שארית ישראל ואל יאבד ישראל ואף לא אחד מישראל, האומרים שמע ישראל".

השארת תגובה