פרוש נפגש עם כחלון: "להסיר את הבירוקרטיה"

סגן שר החינוך מאיר פרוש נפגש עם שר האוצר משה כחלון • במהלך הפגישה דנו השניים בסוגיית הבירוקרטיה במשרדי הממשלה בנוגע למוסדות החרדים • סוכם כי יוקמו וועדות בהן ישתתפו נציגי המשרדים הרלוונטים שיסייעו למוסדות החרדים

מאיר פרוש. צילום: עוזי ברק
מאיר פרוש. צילום: עוזי ברק

סגן שר החינוך מאיר פרוש החל היום בסדרת פגישות עם שרים בממשלה הקשורים בנושא הקמת הוועדות להסרת החסמים והבירוקרטיה בהם נתקלים מנהלי מוסדות המוכש"ר (המוכר שאינו רשמי), במשרד החינוך וזאת לפי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד ויהדות התורה. השבוע קיים פרוש פגישה עם שר האוצר מר משה כחלון שבפניו הוצגה מצגת בנושא.

מטרת הפגישות הן כאמור, הקמת הוועדות, אשר באו מתוך כך, שזה מספר שנים ובמיוחד בימי הממשלה החולפת, מנהלי מוסדות המוכש"ר בציבור החרדי, נתקלים בבעיות וחסימות בירוקרטיה בלתי אפשריות הפוגעות בצורה קשה בתפקוד המוסדות ובקבלת תקציבים שוטפים.

בעקבות כך, בהסכם הקואליציוני בין סיעת הליכוד ליהדות התורה, סוכם בין צוות חברי המשא ומתן של יהדות התורה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר ועדת הכספים משה גפני, וסגן שר החינוך פרוש, על הקמת ועדות, בתוך שלושה חודשים מיום הקמת הממשלה, שתפקידן יהיה לפשט את הבירוקרטיה ויטפלו בכל הנושא של החסמים וההתנהלות של מוסדות המוכש"ר מול אגף החשבות במשרד החינוך.

בתקופה הקרובה ייפגש סגן שר החינוך עם שרי הממשלה השונים שירכיבו את הוועדה המיוחדת. בוועדה יהיו חברים צוות מטעם משרד החינוך, האוצר, הבריאות, הפנים, בטחון פנים, המשפטים, הרווחה, ונציגות מקצועית מטעם מוסדות החינוך החרדים ומהעולם העסקי המבינים בהליכים בירוקרטיים.

במהלך הפגישה הודה פרוש לשר האוצר שנרתם במהירות גם לתקן את העוול שנעשה לילדי מוסדות המוכש"ר, כאשר הממשלה החולפת הדירה אותם, ולא סבסדה להם את קייטנות הקיץ, כפי שהיה בבתי הספר הממלכתיים, הוא הוסיף שמוסדות המוכש"ר נתקלים בבירוקרטיה כמעט בלתי אפשרית, וזה הדבר הראשון שהחל לעסוק בו מאז שנכנס למשרד לפני כחודש.

שר האוצר הביע את נכונותו להמשיך ולעזור להוציא לפועל את ההסכם הקואליציוני, תוך שיתוף פעולה מלא גם בנושא של הקמת הוועדות, ומעורבות אקטיבית בנושא.

סגן שר החינוך הרב פרוש אמר, כי "הסרת חסמים ובירוקרטיה מיותרת עומדים בראש סולם סדר העדיפויות בכדי למנוע את המשך הפגיעה הקשה במוסדות התורה והחינוך, ואנו מקווים בע"ה להיות בקרוב אנשי בשורה למנהלי וראשי המוסדות בעניין חשוב ודחוף זה".

השארת תגובה