"לציבור החרדי יש בית פוליטי"

הרב חיים אמסלם, יו"ר מפלגת 'עם שלם' מבהיר כי אין בכוונתו לחבור למפלגה קיימת וכי מפלגתו תתמודד עד הסוף: "מי שרוצה חרדיות בנוסח המפלגות החרדיות הקיימות יש לו את יהדוה"ת או שס…. ומי שרוצה את החרדיות ברוח המתונה – יש את עם שלם"

הרב חיים אמסלם
הרב חיים אמסלם

ערב סגירת הרשימות, הרב חיים אמסלם יו"ר תנועת 'עם שלם' מכריז כי מפלגתו לא תחבור לאף מפלגה קיימת וכי בכוונתו להתמודד 'עד הסוף'.

הרב אמסלם מרחיב ומנמק: "יש תחושה קשה מאד לדעתי בתוך עמי אני יושב רואה ושומע את הקולות. לא משנה הגוונים ההבדלים וההדגשים מי מחובר לאיזו חצר. בעיני הציבור הכללי החברה החרדית הפכה להיות לא רק מושמצת אלא זו שמביאה את המחלות על עם ישראל, לא ממושמעת, פורעת חוק. החברה החרדית במשבר. בגלל המשבר הזה חייבים לא לשבת בשקט ולא לטמון ראש בחול אני תמיד אמרתי את האמת שלי ללא הטמנת ראש בחול".

בגלל שמישהו הסית נגדנו, אנו חייבים לפעול?

"הקורונה רק חידדה את המצב אבל לדעתי מדובר בתהליכים עמוקים שאולי החברה לא שמה לב לזה. אני ראיתי את הנולד, במקום לשמוע אותי תקפו אותי והיום צריך לדבר בשפה שונה – משהו אחר.

"אני חושב שאני הכתובת היחידה, אני לא רואה מפלגה אחרת שאומרת את הדברים כמו שאני אומר. אני לא רואה שמישהו אחר מציע מה שאני מציע. לא מהם נלמד מוסר אבל עלינו להפנים שקרה משהו, נפל דבר בישראל נעשו שגיאות, נעשו טעויות. ההנהגה מונהגת ופחות מנהיגה לא השיכלו ליטול את המושכות ולהנהיג בעת המשבר".

"לפחות שבעה מנדטים שאין להם כתובת – חלקם הצביעו לכל מיני מפלגות – מהבחירות הבאות. אני רוצה להגיד שיש לציבור החרדי כתובת: עם שלם. וזה לא רק לחרדי, גם דתי או מסורתי או לא דתי. כל קורא יכול לייצר את השינוי את המנדטים האלו שבסופו של דבר יחזרו לטובתך כי ב"ה יש ישיבות.

מי שרוצה חרדיות בנוסח המפלגות החרדיות הקיימות יש לו את יהדוה"ת או שס…. ומי שרוצה את החרדיות ברוח המתונה – יש את עם שלם. יש 'חרדים חדשים' 'חרדים עובדים' תנועת 'נבחרות' והיתה מפלגת טוב כל אלו קבוצות ענק. מבוהלות, מפוחדות ומאוימות. סליחה!? על מה!? גם לנו החרדים מגיעה דמוקרטיה ואולי נייצר גם מפלגה עם דמוקרטיה שהציבור יבחר לו את נציגיו.

למה להצהיר שבבני ברק גדלים עשר נפשות בשלושה חדרים ולא לגור בדירת שישה חדרים?

"ברור שרופא לא מרוויח כמו סבל או פועל בסופר מרקט כמו אדריכל איש הייטק וכדומה… כתוב שרבי מכבד עשירים, נכון שראשי הישיבות מכבדים כל נגיד ונדיב בעם שמגיע – אבל למה שלא יהיו כאלו מתוכנו. שום דבר לא מגיע על חשבון ההגדרה של חרד לדבר השם".

השארת תגובה