המשטרה דרשה ניתוח והתחרטה – ההלוויה מתמהמהת

הלוויתו של הנער בן ה-12 שטבע אמש, מתעכבת • הסיבה: המשטרה הוציאה הבוקר צו ביהמ"ש הדורש נתיחת הגופה ללא ידיעת ההורים • משטרת ישראל: התיק מתעכב בפרקליטות • לבנתיים – ההלוויה מתעכבת

פטיש שופט
פטיש שופט

הלוויתו של הילד נתנאל יהודה ואנונו בן ה-12 שטבע למוות אמש בבריכה הייתה אמורה להתחיל בשעה 17:00, אך בעקבות דרישה שהוצגה על ידי המשטרה, ההלוויה מתעכבת לעת עתה ותתקיים כפי הנראה רק מחר. במשטרה דרשו לקחת את הגופה לנתיחה מכח צו בית משפט שהוצא הבוקר על ידם ללא ידיעת ההורים כלל. כשהמשפחה באמצעות זק"א ביקשו לפנות לערכאה גבוהה יותר, העבירה המשטרה את חוות דעתה בעניין לפרקליטות, שם מתעכב העניין.

אמנם אמש הודיעה המשטרה כי יש צורך בבדיקה חיצונית וצילום חיצוני אך לא ביקשה ניתוח הגופה ואף בבוקר נמסרה הודעה להורים כי הגופה תועבר אליהם מיד לאחר הבדיקות הנצרכות ועל סמך דברי המשטרה קבעו ההורים את ההלוייה לשעה 17:00 אחר הצהריים. כעת, כאמור, מתעכבת הלוויה מאחר ובמשטרה מציגים את צו בית המשפט המאשר את נתיחת הגופה בעוד שהצו ניתן בנוכחות צד אחד ללא ידיעת ההורים.

"עו"ד דרור שוסהיים הכין עתירה לבג"ץ לבטל את ההחלטה של בית המשפט השלום", מסרו מזק"א. "וזאת גם בגלל שהתקיים דיון במעמד צד אחד ללא נציג המשפחה (מחטף). כעת דורשת המשטרה מבימ"ש השלום לבטל את הצו שנתן הבוקר השופטת לניתוח הגופה וזאת בגלל שהמשטרה הבינה כי שיש את סיבת המוות אין צורך בנתיחה. כעת ממתינים לביטול ההחלטה והגופה תשוחרר בשעות הקרובות והלוויה הילד תתקיים עוד היום כנראה באיחור קל".

מוקדם יותר האריך בית המשפט את מעצרו של המציל בבריכה בחצור הגלילית בה טבע הנער. על פי בירור ראשוני עולה, כי התלמידים לא החזיקו באישור כניסה למים ועל פי טענת המשטרה, הבריכה נפתחה במיוחד עבור הילדים והמציל הבחין בילד רק כאשר הוציא את כל הילדים. מנגד, המציל טען כי הבריכה הייתה ריקה ואף הפעיל את הרובוט לניקוי ורק לאחר הניקוי, נפל הילד למים ולא היה זה באחריותו.

פרקליטו של המציל עו"ד רונן יאיר טען כי המציל סבר שיש בידיהם את האישורים מאחר והיו במקום מספר פעמים. "ברור לי שאת הילדים עצמם אי אפשר לחקור אחרי אירוע טראומתי כזה, אבל לא ייתכן שבגירים לא עוכבו. אין לי כוונה להטיל דופי באיש, אבל אין לנו כעת דרך לוודא שהחקירה לא 'תזוהם'. אין סיבה שאנשים שחשודים באותן עבירות ופעלו בצורה פחות טובה ממרשי ישוחררו, והוא יהיה מאחורי הסורגים", אמר יאיר.

השארת תגובה