מזעזע: חילול ספרי תורה בישראל

במהלך הלילה אלמונים פרצו לשני בתי כנסת בפתח תקווה, ביזו את ספרי התורה וגנבו כלי כסף וכסף מזומן מהמקום • המשטרה פתחה בחקירה • ראש העיר: "נחשפנו הלילה למראות קשים" • ראש המועצה הדתית פ"ת: "כל הקווים האדומים נחצו"

חילול התורה
חילול התורה

אלמונים פרצו הלילה לשני בתי כנסת בפתח תקווה, ביזו את ספרי התורה וגנבו כלי כסף וכסף מזומן מקופות הצדקה הממוקמות במקום.

ראש העיר, רמי גרינברג, הפיץ הבוקר תמונות מהפריצה הנפשעת ומחילול ספרי התורה וקרא להעמיד את הפורצים לדין.

“לצערי”, כתב ראש העיר, “נחשפנו הלילה למראות קשים לאחר שנפרצו שני בתי כנסת בעיר, אהבת דניאל וחן הצפון. כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת, הפורצים לא הגיעו לסיפוק מלקיחת הממון אלא גם ביזו ספרי תורה”.

ראש העיר הוסיף: “מעשה כזה לא יכול לעבור לסדר היום, ועל כן גורמי הביטחון בעיריית פתח תקווה יחד עם המשטרה, יעשו כל שניתן כדי להביא את הפורצים הנאלחים לדין”.

מהמשטרה נמסר כי פתחה בחקירה בגין חשד להתפרצות לשני בתי כנסת, הלילה, סמוך לצומת סגולה בפ”ת.

על פי הודעת המשטרה, “מהמקום נגנבו כלי כסף וכסף מזומן מהקופות במקום”.

ראובן יוסופוב, ראש המועצה הדתית פ”ת, אמר בתגובה לחילול בתי הכנסת: “כל הקווים האדומים נחצו. הלילה נפרצו שני בתי כנסת בעיר, נחשפנו למראות מזעזעים, כואב שזה קורה כאן בארץ ישראל. כולי תקווה שגורמי האכיפה ישימו ידם על מחללי בתי הכנסת. ראש העיר רמי גרינברג והמועצה הדתית בראשותי, תדאג כבר היום לסייע ככל שניתן בשיקום וסיוע לקהילות ולגבאים ככל שניתן.”

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, הגיב גם הוא למראות: "מזועזע מהפריצה לבתי הכנסת בפ״ת. מראות של ספרי תורה זרוקים על הרצפה, חילול בתי הכנסת, הם מראות נוראים ומזעזעים. מעשים שלא יכולים לעבור לסדר היום".

הארגון העולמי של בתי הכנסת הביע זעזוע עמוק: "בימים בהם בתי הכנסת סגורים ומסוגרים עקב המגיפה האיומה – החליט מאן דהו לחלל את הקודש במקום בו מתכנסים ישראל לשפוך שיחם לפני בורא עולם. בימים בהם אנו כמהים ומייחלים כבר לרגע בו נוכל לחזור ולשוב אל בתי הכנסת – דווקא במדינת היהודים חוללו ספרי התורה במקום הקדוש והמיוחד עבור כל יהודי ויהודי.

"אנו קוראים למשטרת ישראל להתייחס לאירוע זה בחומרה ולפעול באופן מיידי לאיתור הפורץ על מנת להעביר מסר ברור כי על פגיעה מסוג לא ניתן לעבור לסדר היום והדין ימוצה באופן מלא עם הפוגעים".

השארת תגובה