שכונת הענק החדשה בבית שמש

חברות הנדל"ן 'נתיב פיתוח', בשיתוף עם חברת 'י.ד. ברזאני', זכו במכרז לבניית מעל ל-1,000 יחידות דיור חדשות ברמת בית שמש ד' 5. הפרויקט, בהיקף כולל המוערך בכ-1.5 מיליארד שקלים

נתיב פיתוח - זכייה במכרז
נתיב פיתוח - זכייה במכרז

עם זכייתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל על עתודת הקרקע הזמינה האחרונה ברמת בית שמש ד', חברת הנדל"ן 'נתיב פיתוח', בשיתוף חברת י.ד. ברזאני, תבנה מעל 1,000 יחידות דיור למגזר החרדי. הפרויקט, בהיקף כולל המוערך בכ-1.5 מיליארד שקלים, יושלם תוך 40 חודשים ויציע מבחר דירות בסטנדרטים גבוהים בצביון חרדי. מדובר במכרז הגדול ביותר במגזר החרדי, בוודאי ברמת בית שמש, שעם השלמתו תיבנה שכונה מלאה עם מעטפת מלאה של מבני ציבור ומרכזי תעסוקה.

המכרז, שהוא גם הגדול ביותר בהיקפו בשנים האחרונות, נחשב לזכייה דרמטית בשל היותו כולל הקמה מלאה של שכונה חדשה למגזר החרדי עם מעטפת מסחר, עסקים ומוסדות ציבוריים. מדובר בפרויקט המגורים המשמעותי ביותר שמיועד עבור המגזר החרדי, שכן הוא מציע לראשונה היקף של 1,000 יח"ד במיקום אחד במרכז הארץ. בכך, הופך הפרויקט לאחד המסקרנים והמשפיעים בענף הנדל"ן בישראל, שעשוי אף להשפיע על מצוקת הדיור החרדית עם מענה ייחודי וחסר תקדים בהיקפו.

הזכייה בפרויקט מחייבת את 'נתיב פיתוח' ו 'י.ד. בראזני', שזכו במכרז, למסור מפתחות כבר בעוד 40 חודשים לרוכשים. המסירה המהירה תתאפשר הודות לכך שהתב"ע כבר מאושרת, ולכן ניתן לקדם בנייה מסיבית בטווח זמן קצר באופן משמעותי. זכייתה במכרז מהווה עדות לחוסנה הכלכלי והמוניטין הרב של חברת 'נתיב פיתוח', כאשר יכולותיה המוכחות בהובלת פרויקטים רחבי היקף מציבים אותה כמובילה בתחומה.

השילוב בין חברת 'נתיב פיתוח', הנחשבת לחברת נדל"ן מובילה במגזר החרדי שיזמה פרויקטים בהיקף נרחב בעיר בית שמש, ושתקדם את בניית השכונה החדשה במקצועיות, יחד עם חברת הנדל"ן 'י.ד. ברזאני' הידועה בביצוע עבודות פיתוח ותשתיות מתקדמות – יביא להקמת שכונה חדשה ובעלת אופי ייחודי. על פי המכרז, חברות הנדל"ן יבנו גם מעטפת ציבורית לשכונה החדשה שעומדת להיבנות, והיא תכלול מבני מגורים בסטנדרטים גבוהים, מוסדות ציבור, בתי כנסת קהילתיים, גני ילדים, מרכזי תעסוקה שיהוו את העוגן הכלכלי של השכונה, ותשתיות רחבות לרווחת התושבים שיתגוררו בה בעתיד. המעטפת שתיבנה, תבטיח מגורי איכות עם כל השירותים הציבוריים הנלווים בהתאם לתנאי המכרז.

הפרויקט הינו תוצאה של הקונספט המוצלח שמוביל משרד השיכון מסוג "תכנן ובנה", והוא השני בגודלו עד היום ברחבי הארץ בו הזוכים במכרז יתכננו שכונה שלמה, ולא רק פרויקטים בודדים. המתווה של משרד השיכון מהווה הבעת אמון בחברות הזוכות וביכולתן לעמוד בהיקפי בנייה גדולים ומורכבים במיוחד.

לדברי ר' שמחה גריידינגר, יו"ר ובעלים של קבוצת נתיב פיתוח נדל"ן, מדובר בבשורה של ממש למגזר החרדי. "אנו מברכים על הזכייה במכרז המשמעותי ביותר בבית שמש לבניית מעל 1,000 יחידות דיור בצביון חרדי. מדובר בבשורה משמעותית לציבור החרדי שסובל ממצוקת דיור חריפה, שיוכל לרכוש דירות במחירים נגישים מבלי להתפשר על איכות המגורים וצביון השכונה".

הגב' עליזה בלוך, ראש העיר בית שמש, ברכה גם היא על הזכייה במכרז. "אני שמחה לברך את חברת נתיב פיתוח על זכייתה במכרז החדש לבניית עתודת הקרקע האחרונה בשכונת רמת בית שמש ד' שתשמש למגורים, למרכזי תעסוקה, מבני ציבור, והכל לטובת ורווחת תושבי העיר בית שמש בכלל, ותושבי השכונה בפרט. העיר בית שמש, ברוך השם, ממשיכה להתפתח ולצמוח בכל המובנים ותשמש בשנים הקרובות אבן שואבת לזוגות צעירים, למגורים ולתעסוקה, ותהפוך לעיר מובילה ומרכזית בישראל".

במסגרת קידום העניין של מחיר מופחת לרוכשים, בעידודו ובקידומו של שר השיכון הרב יעקב ליצמן שדאג לרעיון הזה, ייבנו כחלק מהפרויקט גם דירות במחיר מוזל במיוחד כדוגמת דירות שלושה חדרים בכמיליון שקלים בלבד. המחירים המוזלים, כתוצאה מפעילותו של השר ליצמן, יאפשרו לזוגות צעירים ומשפרי דיור מהמגזר החרדי להגיע לדירה משלהם במיקום מרכזי ובסטנדרטים גבוהים. בעיר בית שמש, הנחשבת לעיר העתיד של המגזר החרדי עם מבנים חדשים ועתודות קרקע בהיקפים נרחבים, מובילה 'נתיב פיתוח' שורת פרויקטים נבחרים למגזר החרדי בהיקף כולל של מאות יחידות דיור.

קבוצת נתיב פיתוח הינה חברת נדל"ן יזמית הפועלת כבר שלושה עשורים. עד היום בנתה החברה ואכלסה עשרות פרויקטים למגורים ברחבי הארץ, הכוללים אלפי יחידות דיור. החברה נמצאת בשלבים שונים של הקמת פרויקטים, כאשר בסך הכל מבצעת החברה בימים אלה 12 פרויקטים ובהם כ-1800 יח"ד, בעיקר בערים בית שמש, מודיעין וקריית ים. כמו כן, החברה מקדמת כיום פרויקטים של התחדשות עירונית הנמצאים בשלבים שונים בבית שמש, ירושלים, רמת גן, פתח תקווה ועוד.

המכרז הנוכחי מצטרף לשורה ארוכה של פרויקטים אותם מובילה החברה עם איתנות פיננסית ואמון מצד הגורמים המלווים. עם השלמת הפרויקט בעוד 40 חודשים, המגזר החרדי יוכל ליהנות מהיצע רחב של מעל 1,000 יחידות דיור נוספות במיקום נחשק המספק תשתית חינוכית, קהילתית ותעסוקתית.

השארת תגובה