שירות אזרחי: מענק למתנדבים החרדים

בשורה למסיימי השירות האזרחי: ועדת העבודה והרווחה אישרה מענק עד 4,500 ₪ עבור מתנדבים שסיימו את השירות שלהם במהלך שנת 2020 • המענק יועבר בנוסף למענק ולפיקדון שמקבלים מסיימי השירות

בשורה נוספת למתנדבים החרדים במסגרת השירות האזרחי: ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום מענק מיוחד עבור מתנדבים שסיימו את שירותם במהלך שנת 2020.

המענק על סך 4,500 ש"ח יועבר למתנדבים נשואים שסיימו את השירות במהלך שנת 2020, בנוסף למענק השחרור והפקדון שמועבר למסיימי השירות, כמו כן אישרה הועדה מענק ע"ס 1000 ₪ למתנדבים רווקים שסיימו את השירות באותה תקופה, מאחורי אישור המענק עומד הצורך והרצון להקל על המתנדבים שמסיימים את שירותם בתקופת ההשתלבות בשוק התעסוקה. "המתנדבים שסיימו את שירותם במהלך השנה החולפת נאלצו להתמודד עם שוק שמצוי במשבר קורונה ומחסור במשרות, וחשוב לנו להקל עליהם את המעבר הזה", מציין ראובן פינסקי מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי.

ההחלטה להעביר את המענקים גם למסיימי השירות האזרחי היא בעלת משמעות למאות מתנדבים חרדים בשירות האזרחי שע"י ארגון חברים, והיא התקבלה הודות למאמצי הרשות לשירות לאומי אזרחי.

בהקשר הזה מבקש מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי ראובן פינסקי להודות באופן מיוחד ליו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ "שהבין את הצורך של המתנדבים שלנו, והתעקש והשקיע רבות על מנת שגם הם ייהנו מהמענק".

בנוסף ביקש מנכ"ל הרשות להודות לשר הממונה צחי הנגבי "על תמיכתו במערך השירות לכל אורך הדרך, תמיכה שבאה לידי ביטוי גם בנושא הזה וללא ספק תרמה לתוצאה החשובה".

"בסופו של דבר מדובר על מתנדבים יקרים שתרמו רבות לחברה ועם שחרורם מתמודדים עם שוק תעסוקה מפחיד ומאתגר, החובה של המדינה היא לדאוג להם ככל הניתן על מנת לספק להם את המצנח הנוח ביותר להשתלבות בשוק", הוא מסכם.

השארת תגובה